Віталій Портніков: «Якщо виявиться, що українська влада – недієздатна, це стане аргументом для непродовження санкцій проти Росії»

45

Вперше за два роки, що минули після Майдану, міністри закордонних справ Німеччини і Франції прибувають в Україну, щоб говорити про українські внутрішні проблеми. Про це у «Економічних вістях» пише журналіст і аналітик Віталій Портніков.

Варто згадати: два роки тому Франк-Вальтер Штайнмаєр і попередник Лоран Фабіус теж були тут. Разом з колегою – тодішнім міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським – вони обговорювали можливий компроміс між Віктором Януковичем і протестним рухом. Це було прямою участю в наших внутрішніх проблемах. Керівники зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу продемонстрували свою зацікавленість в стабілізації ситуації в Україні та припиненні конфлікту між суспільством і владою, інформує eizvestia.com.

З тих пір багато чого змінилося. Але найголовніше – Україна стала не тільки партнером ЄС, а й об’єктом агресії з боку сусідньої Росії. У цій новій ситуації міністри закордонних справ Німеччини і Франції грали швидше роль союзників і посередників. Головною їхньою турботою стало закінчення конфлікту і відновлення територіальної цілісності України.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Футболка

І ось тепер глави зовнішньополітичних відомств країн ЄС прибувають до Києва, щоб говорити про внутрішньополітичну кризу. Нездатність української політичної еліти до компромісу і діалогу – серйозний удар для європейців. Вони можуть зрозуміти ситуацію з відсутністю прогресу  під час діалогу в Мінську, оскільки  знають, що до компромісу не спроможна сама Росія і її маріонетки. Але вони ніколи не зрозуміють, чому українські політики не можуть домовитися між собою. Тому що європейська політична культура – це, перш за все, культура компромісу.

Читати за темою: Похищение Европы: Итоги

Для європейців важливо, щоб країна, в стабілізації якої вони брали участь, була здатна провести необхідні реформи. Важливо, щоб країна, союзниками якої вони стали в протистоянні з Кремлем, виглядала відповідальним партнером, а не центром безглуздих амбіцій. Важливо, щоб українсько-європейська асоціація була прикладом успіху, а не поразки. Тому що від цього успіху залежить майбутнє всієї політики сусідства.

Хоча міністри не збираються говорити про Донбас, немає сумнівів, що їхній візит позначиться на майбутньому цього регіону та всього процесу відновлення територіальної цілісності України. Якщо виявиться, що українська влада недієздатна, це стане додатковим аргументом для скасування санкцій проти Росії. А саме це скасування санкцій стане ударом для процесу врегулювання, ролі ЄС в цьому врегулюванні і європейської орієнтації українського суспільства. Всього цього просто необхідно уникнути – якщо ми хочемо жити в мирній, єдиній і сучасній країні.

Не сумніваюся, що міністри не будуть приховувати всіх цих обставин від співрозмовників в Києві. Ось тільки чи почують їх?

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.