«Ми віримо у Ваше повернення до західної цивілізації» – відкритий лист до України від громадських діячів Чехії та Словаччини

51

Відомі чеські та словацькі громадські діячі, яким небайдужа доля України, звернулися із відкритим листом підтримки до українського народу. Лист-звернення підписали понад дев’яносто осіб, серед яких – політичні діячі, науковці, культурні та громадські діячі.

Звернення опублікувала «Європейська правда» (публікується без скорочень):

«Дорогі друзі!

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Футболка

Набір намисто і сережки темносинього кольору

У  серпні 1968 року армія, послана Москвою, на броні тисяч танків вторглася до Чехословаччини. Після вторгнення окупація нашої країни тривала 22 роки. Цей час нам здавався нескінченним, але ми врешті-решт дочекалися свободи. Так само віроломно російська окупаційна армія захопила 20 лютого 2014 року Крим і насильно приєднала його до Росії.

У лютому 2014 року Москва знову показала всьому світу, що вона вважає міжнародні угоди звичайним клаптиком паперу, і що єдині закони, які Кремль визнає – це закони злочинного світу, закони джунглів.

За два роки після початку російської агресії, яка прагнула втопити в крові Революцію Гідності і розбити Вашу країну, ми схиляємо голови перед героїзмом, з яким Ви виступили проти внутрішнього гніту і російської мілітаристської машини.

Ми з захопленням стежили за Вашою боротьбою за свободу, збереження національної незалежності та європейські прагнення. Герої Небесної сотні, розстріляні в перший день російської анексії Криму, а потім і тисячі їхніх співгромадян-українців віддали свої життя в цій боротьбі, багато хто – Надія Савченко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко – піддаються мукам в катівнях ФСБ.

У ці дні ми поділяємо Ваше занепокоєння тим, як вільна Україна зможе впоратися з демонами корупції і ненаситної жадоби олігархів, чи вдасться їй здійснити реформи, необхідні для вростання країни, спадкоємиці Київської Русі, в західну цивілізацію, до якої вона по праву належить.

І ми, на жаль, не змогли повністю покінчити з корупцією, з впливом олігархів – так, як нам би хотілося, – і ми часто розчаровані станом нашого суспільства, діями наших корумпованих політиків.

Але коли ми озираємося назад, як все було до 1989 року, і порівнюємо це з нинішнім станом суспільства, ми бачимо, що сьогодні наші діти живуть і працюють у вільному і процвітаючому світі.

Через два роки після окупації Криму перед Вами, чоловіками і жінками України, лежать два шляхи. Один веде до свободи, верховенства закону, процвітання і сучасної цивілізації. Другий шлях веде до оволодіння Україною нинішнім російським режимом, до насильства, до такого порядку, в якому українці стануть, по суті, кріпаками, підданими східного деспота в Кремлі.

Ми віримо, що Ваше повернення до західної цивілізації завершиться успіхом і що 20 лютого 2014 року залишиться у Вашій пам’яті, так само, як 21 серпня 1968 року залишилося в нашій пам’яті – як подоланого історією, але не забутого дня ганьби.

Ми впевнені, що в найближчому майбутньому українці й українки будуть вільно пересуватися, навчатися і працювати не тільки у себе на батьківщині, але й по всій Європі, аж до Атлантики, і що Україна буде вільною, незалежною, демократичною, позбавленою прокляття корупції, сильною, процвітаючою і єдиною європейською країною».

Читати за темою: «Україну закидали грошима, не вимагали реформ, дивились крізь пальці на Яценюка та Порошенка», – американські експерти про кризу

Цими ж днями Міністр оборони Чехії Мартін Стропніцкі заявив під час дебатів на головному чеському інформаційному каналі ČT24, що відсутність результатів реформ в Україні грає на руку Росії:  «Україна за минулі роки свій час змарнувала. Подивіться, скільки зробили інші подібні до України країни, а Україна весь час крутиться у власних проблемах, а це – вода на млин російським стратегам». Він застеріг, що російські стратеги будуть неодноразово намагатись «стабілізувати» ситуацію.

Водночас, ще один учасник дебатів Посол Європарламенту Ян Заграділ зауважив, що в Україні нічого не міняється – олігархи і надалі володіють Україною і до такої влади в Україні важко мати 100% симпатію, коли бачимо, що в уряді точаться суперечки і що нічого не міняється.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.