Global Ukraine

Віктор Янукович потрапив в ТОП-9 елітних корупціонерів світу

45

Колишній український президент Віктор Янукович посів перше місце в  рейтингу Unmask the Corrupt, в якому визначали найбільших корупціонерів світу.

На першому етапі, який тривав у жовтні-листопаді 2015 року, в міжнародній правозахисній організації Transparency International визначили номінантів. Згодом упродовж двох місяців – від 9 грудня до 10 лютого відбувалося голосування.

За Віктора Януковича віддали голоси 13 210 осіб. На другому місці опинилася державна бразильська компанія Petrobras (11 900 голосів). На третьому – колишній президент Панами Рікардо Мартінеллі (10166).

В описі корупційних дій Януковича вказується, що він жив на віллі вартістю в кілька мільярдів доларів, дозволив мільйонам доларів, отриманих від діяльності державних підприємств, опинитися в приватних кишенях і втік до Росії перед звинуваченням в розкраданні коштів.

Голосування проходило на веб-сайті кампанії та в соцмережах. До нього долучилося 170 тис. чоловік.

«Прийшов час справедливості – людям пора показати силу єдності багатьох. Ми закликаємо вас – усіх, хто підтримав цю кампанію, – накласти санкції на корупціонерів і приєднатися до нас у нашій боротьбі», – заявив глава Transparency International Хосе Угас.

Читати за темою: Лілія Українець: Існують країни, які зуміли налагодити ефективну економіку в умовах збройного конфлікту, але слід визнати, що такі випадки – радше винятки з правил

Transparency International ініціює накладення громадських санкцій на учасників наступних справ про корупцію (в алфавітному порядку):

  • Віктор Янукович, колишній президент України
  • Делавер, північноамериканський штат, в якому дозволена реєстрація анонімних компаній
  • Зін ель-Абідін Бен Алі, колишній президент Тунісу
  • Ліван: системна корупція в уряді, органах влади та установах
  • “Петробрас” (Petrobras) (бразильська нафтова компанія, – ред.)
  • Рікардо Мартінеллі, колишній президент Панами, і його подільники
  • Фелікс Баутіста, сенатор Домініканської Республіки
  • ФІФА
  • Фонд імені Ахмата Кадирова, Чечня.

Як відомо, тільки за офіційними даними, так звана «сім’я» Віктора Януковича обікрала державу на $6 млрд. Але за даними фахівців, ця сума більша мінімум вдвічі. На сьогодні на рахунках  «сім’ї» заморожено $1,5 млрд. У 2015 році в казну держави повернуто всього 525 млн грн корупційних грошей минулої влади.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.