Відставка Абромавічуса – не дуже хороший сигнал для західних партнерів

50

Саме про проєвропейську позицію Айвараса Абромавічуса говорив посол США Джефрі Пайєтт в своєму Twitter.

«Один з кращих поборників реформ в українському уряді. Абромавічус «є прихильником майбутнього, якого український народ заслуговує»», – заявив американський дипломат.

І можливо саме принциповість стала однією з причин відставки Міністра економічного розвитку і торгівлі, про яку він заявив сьогодні на прес-конференції в Києві. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Футболка

Сукня довга пряма “Геометрія”

«… Я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування скільки-небудь системних і важливих реформ в нашій країні. Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це – активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра і його сім’ї до нав’язування під наростаючим тиском сумнівних осіб в мою команду і на ключові посади в держпідприємствах», – додав Айварас Абромавічус.

Крім того, Міністр економічного розвитку і торгівлі України звинувачує народного депутата Ігоря Кононенко (БПП) в блокуванні роботи міністерства:

«… У мене і моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції, підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Ці люди мають імена, і одне з цих імен я озвучу, – це Ігор Кононенко. Будучи представником політичної сили, яка висунула мене на посаду міністра, в останній місяць він зробив дуже багато, щоб блокувати мою роботу і роботу міністерства».

Варто зазначити, що кілька місяців тому депутатами партії «Відродження» вже робилася спроба подати у Верховну Раду постанову про відставку Абромавічус. Але тоді ініціативу підтримали всього 18 народних обранців.

Міністр уточнив, що поставив до відома про своє рішення поки тільки голову Адміністрації президента Бориса Ложкіна. З прем’єром або президентом з цього питання він ще не спілкувався.

Як зазначив в ексклюзивному коментарі для Global Ukraine News Олексій Гончарук – Голова Офісу ефективного регулювання BRDO, рішення про відставку не є емоційним, а послідовним зваженим кроком міністра. Основна мета – привернути увагу суспільства до корупції у владі.

Якщо відставка буде прийнята, то зміна Міністра внаслідок такої заяви – не дуже хороший сигнал для західних партнерів. Тим більше на фоні того, що нинішньою командою Мінекономіки зроблено достатньо системних речей, зупинити користь від яких буде вкрай важко. Наприклад, впровадження системи закупівель “Прозорро”, створення незалежного Офісу ефективного регулювання та інші подібні проекти. Це показник того, що фахівці міністерства працювали не «під себе», а для реальних змін.

Нагадаємо, що це вже не перша гучна відставка чиновників нового Кабміну. Наприкінці 2015 року у відставку з поста першого заступника міністра інфраструктури пішов Володимир Шульмейстер, з поста першого заступника голови Нацбанку України – Олександр Писарук, а в січні – перший заступник глави Мінекономрозвитку Руслан Корж. Всі до призначення працювали в бізнесі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.