Відомий український правозахисник закликав Голландію підтримати українців

35

Правозахисник, колишній дисидент та політв’язень Семен Глузман закликав голландців проголосувати за ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться в заяві активіста,  яку розмістив на своїй сторінці у Facebook інший правозахисник  –  генеральний секретар міжнародної організації Глобальна ініціатива в психіатрії Роберт Ван Норен.

«У двадцять п’ять років я став в’язнем внутрішньої в’язниці КДБ, – пише Семен Глузман. – Радянський суддя тоді ж, у 1972 році, назвав мене особливо небезпечним державним злочинцем і відправив на довгі сім років у табори суворого режиму і на три роки заслання до Сибіру. А був я винен тільки в одному – хотів свободи слова в своїй країні…

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Художня лялька

Брелок “Тризуб”

У новій країні, незалежній Україні я отримав те, про що мріяв. Свобода слова тут – реальність. Моя країна поступово, іноді болісно, досягає всіх рис європейської держави.

Але у моїй країні сьогодні йде війна. Російський диктатор Путін категорично не хоче дозволити нам, українцям, жити по-європейськи. Він, колишній офіцер КДБ, вважає свободу слова небезпечною інфекцією. Він боїться, що слідом за нами російський народ захоче жити з європейськими цінностями, тобто без нього. Сьогодні Росія живе в страху, там, як і раніше, переслідують інакомислячих. Ми, як можемо, захищаємось. Для нас вже стало звичним «диво свободи слова, свободи думки, свободи сумнівів». Ми, українці вільно говоримо двома мовами – українською і російською. Відвідуємо храми різних конфесій або зовсім не буваємо в них. Ми – вільні. І ми дуже хочемо освоїти всі без винятку європейські цінності, отримані Вами, громадянами Нідерландів при народженні. Ми мріємо стати повноправними європейцями. Допоможіть нам, віддайте за нас свій голос на майбутньому референдумі», – закликає дисидент.

Читати за темою: Українська історія пишеться сьогодні в Нідерландах

Як відомо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про Асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.

Ще раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення всенародного голосування по Асоціації з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки потужній онлайн-компанії та блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite EU («Комітету громадян ЄС») і євроскептичного центру «Форум для демократії».

Голландія вже не вперше демонструє свою «особливість» у вирішенні глобальних питань. Так, при вступі країни до ЄС, на відміну від інших країн Європи,  голландці теж вдалися до всенародного референдуму.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.