Верховна Рада ратифікувала договір про статус представництва НАТО в Україні

70

Сьогодні Верховна Рада зробила потужний крок в поглибленні співпраці України у військово-технічній сфері з західними країнами. Депутати ратифікували угоду між урядом України та організацією Північно-Атлантичного договору про статус представництва НАТО в нашій державі. Сама ж угода була підписана ще 22 вересня 2015 року.

На підтримку відповідного законопроекту № 0082 на пленарному засіданні проголосував 251 народний депутат. Про це повідомляє, Інтерфакс-Україна. Цікаво, але й не дивно, що представники Опозиційного блоку не віддали свої голоси за ратифікацію.

Згідно з Угодою, в Україні створюється і буде функціонувати представництво НАТО на базі діючого офісу зв’язку НАТО і центру інформації і документації альянсу.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Як наголошується в пояснювальній записці до закону, представництво сприятиме посиленню і розширенню участі України в усіх заходах зі співробітництва між Україною та НАТО, надаватиме консультативну допомогу державним органам України у взаємодії з відповідними органами НАТО.

Чому варто акцентувати увагу на цій події? Декількома днями раніше в стінах тієї ж Верховної Ради не вистачило голосів для затвердження угоди.

Саме тоді міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час представлення законопроекту, наголошував, що «це буде фактично «посольство НАТО» в Україні».

«… Персонал організації користуватиметься всіма привілеями Віденської конвенції. Через представництво буде проходити координація проектів, які зараз проходять в сфері нашої взаємодії з НАТО. Цей технічний момент дуже важливий, бо дозволить нам отримати нову динаміку у взаємодії з альянсом», – заявив Павло Клімкін.

Врешті решт, порозуміння між народними обранцями дало бажані результати.

Читайте за темою: Віталій Дубіль: «За останні три роки у США сформувалась нова генерація українців-волонтерів, яка стала головною рушійною силою допомоги Україні»

Слід нагадати, що Україна останні півтора року активно, так би мовити, в «робочому порядку», веде політику адаптації до стандартів НАТО. На кінець 2015-го в військовій сфері було вже запроваджено більше ніж 180 стандартів альянсу, починаючи від норм харчування і забезпечення військових, їхньої підготовки до принципів формування і керування бойовими підрозділами, параметрів розробки техніки та озброєння.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.