Global Ukraine

В Україні презентували книгу «Величні за власним вибором» – культовий бестселер ділової літератури

35

Ця знакова подія для нашого сегменту ділової літератури відбулись цього тижня. В Україні книга вийшла вперше у видавництві «Наш Формат», яке започатковує серію книг ділової публіцистики.

На основі дев’ятирічних досліджень автор книги Джим Коллінз і його колега Мартен Хансен вивели принципи створення великого та сталого підприємства в наші непередбачувані і насичені подіями часи.

Автори розглядають так званих «десятикратників» — компанії, які за період дослідження отримали показники, що в 10 разів перевищують середні результати по галузі. При цьому успіх таких компаній багато в чому визначали подібні особисті якості та менеджерський стиль їх лідерів. Період дослідження був узятий дійсно репрезентативний — майже 40 років, з 1965 по 2002 рік. Були досліджені компанії з різних ринків, у тому числі з секторів, наприклад, авіа, IT, медицина. По суті, книга є дослідженням ефективності окремих компаній і самого феномену ефективності. Автори, оцінкам і висновкам яких можна довіряти, з’ясували, що надзвичайно великий успіх компаній-десятикратників обумовлений не кількістю створюваних і впроваджуваних інновацій, що не є схильністю до ризику, і не швидкістю росту і прийняття рішень.

Бестселер буде цікавий тим, хто цікавиться стартап-ринком і робить свій власний бізнес, а значить, хоче вчитися на помилках і правильних рішеннях великих попередників, вивчає ринкові закономірності, оскільки висновки авторів, підкріплені цифрами та фактичними обґрунтуваннями, а методологія дослідження описана досить докладно, щоб її перейняти і застосовувати.

Загальний тираж бестселера на сьогодні сягає чотирьох мільйонів примірників. Книга перекладена більш як 35 мовами.

Читати за темою: Інвестування в Українські ІТ-Start-Up – Ризик чи Виграш

Ґрунтуючись на наукових висновках, автори формують гіпотези, які потім підтверджують або спростовують фактами. Чому в умовах економічної нестабільності одні компанії процвітають, інші ж – занепадають? Які риси відрізняють лідерів, що успішно долають негативні обставини, від тих, хто не може впоратися з ними? У пошуках відповіді на ці запитання автори приходять до несподіваних висновків.

Загалом книга руйнує міфи про те, що комусь щастить, що є природжені великі і слабкі, що не все можна пояснити. Звісно, існує частка випадковості, але Джим Колінз і його колеги доводять, що доля усміхається всім однаково. Усе залежить від того, чи готові ми до можливостей, змін, випробувань. І дуже важливо, чи хочемо ми змінити світ, чи принаймні трансформувати галузь, у якій працюємо. У цьому і полягає амбіція п’ятого рівня. Саме її бракує компаніям, які не стали великими. Тому все в наших руках, точніше в наших головах і вчинках!

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.