В канадському федеральному парламенті сформують групу підтримки та дружби з Україною

54

Як відомо, цими днями перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій перебуває з візитом у Канаді. Дипломатичний вояж виявився дуже вдалим на позитивні результати.

Так Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підтвердив твердий намір Оттави продовжувати підтримку Києва.

 «Під час зустрічі Трюдо запевнив нас у підтримці Канадою України», – зазначив, коментуючи підсумки візиту Андрія Парубія до Канади, Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Брелок “Тризуб”

Він додав, що Андрій Парубій зустрівся також із міністром оборони Канади, парламентським секретарем міністра закордонних справ та багатьма депутатами правлячої Ліберальної партії.

Водночас українська делегація провела розмову з лідером парламентської опозиції Роною Амброз та делегатами Консервативної партії, а під час засідання парламенту, Андрія Парубія привітав тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан.

В Торонто наш посадовець поспілкувався із діаспорою, прочитав лекцію в університеті та взяв участь у експертному «круглому столі», присвяченому питанням зовнішньої політики.

Одне з найголовніших досягнень візиту – утворення групи дружби з Україною у канадському парламенті. Вона має почати працювати вже в березні.

До парламентського комітету «Канадсько-українська група дружби» увійдуть депутати, які бажають розвивати відносини між Києвом та Оттавою.  Вірогідно очільником комітету  стане Борис Вжисневський – місцевий депутат українського походження.

Читати за темою: Українське підприємство «Антонов» підписало угоду про будівництво літаків в Саудівській Аравії

Окрім того, в результаті зустрічі і перемовин було вирішено, що Міністр оборони Канади Харджит Саджан разом із парламентською делегацією незабаром здійснить офіційний візит до України.

Віце-спікер Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив, що проговорив із керівництвом канадського оборонного відомства тему передачі Україні летального та нелетального озброєння.

«Ми порушили питання летального озброєння та провели більш детальні консультації щодо нелетального обладнання, необхідного Україні. Це була спеціалізована розмова з документами», – зазначив віце-спікер.

За його словами, йшлося передусім про системи захищеного зв’язку, пристрої контрбатарейної та радіоелектронної боротьби, а також протитанкову зброю, берегову охорону та броньовані автомобілі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.