«Україну закидали грошима, не вимагали реформ, дивились крізь пальці на Яценюка та Порошенка», – американські експерти про кризу

66

Поки українські політики продовжують, зануривши голову в пісок, свій черговий «дерибанчік-междусобойчик», на заході у ЗМІ піднімається хвиля жорсткої критики наших можновладців.

Захід несе відповідальність за те, що українську політику досі контролюють олігархічні групи, які власний добробут ставлять вище за інтереси українських громадян.

Про це, коментуючи обставини та наслідки провального голосування за відставку Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, пишуть американський експерт Волтер Рассел Мід та український журналіст Максим Еріставі. Їхні англомовні матеріали з приводу подій в Україні мають вплив у середовищі західних журналістів та експертів, що висвітлюють українську кризу. Про це повідомляє «Голос Америки».

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Художня лялька

Максим Еріставі у статті «Тепер ми знаємо, хто справді контролює Україну» в авторитетному виданні The Foreign Policy відзначив, що у день провального голосування українські олігархи, які прагнуть і надалі оббирати державу, мали усі підстави святкувати свою крайню та найбільшу перемогу над реформаторськими силами з часу Євромайдану.

«Немає в Україні поділу за партійними лініями, немає реальних політичних дискусій, немає ідеологічних битв: лише холодний розрахунок корупціонерів та короткотермінові альянси між олігархічними групами. Щойно ти це розумієш та відмовишся від спроб зрозуміти українську політику через призму політичної культури розвиненого світу, можна побачити те, що бачу я: олігархи дали відсіч зусиллям (які підтримує міжнародна спільнота), спрямованим на очищення України від корупції, які і надихали Євромайдан», – розкриває суть драматичних подій в Раді вищезгаданий автор.

«Ситуація виглядає песимістично для «Революції гідності». Поточна криза демонструє, наскільки слабкою та розділеною є українська влада та наскільки політичний клас країни перебуває під контролем олігархів, які вважають за краще і далі об’їдати скелет України, а не допомагати їй будувати майбутнє», – висловлює свою думку Волтер Рассел Мід на сторінках The American Interest.

У статтях цих авторів простежується спільна теза: Україну закидали грошима не розібравшись, хто власне ними розпоряджатиметься та на що витратить.

«Будучи прямо зацікавленими в успішному майбутньому України, вклавши у неї мільярди доларів у формі допомоги та позик, міжнародні партнери та прихильники України навдивовижу мляво проштовхували конкретні реформи», – пише Максим Еріставі.

«Західні лідери – розділені, деморалізовані, з увагою розпорошеною між цілою серією різноманітних криз – за великим рахунком просто закидали Україну грошима та порадами, сподіваючись, що там природнім шляхом переможуть реформатори. Цього не сталося, і хоча шанси не їх перемогу завжди були і лишаються дуже високими, те, що відбулося, не можна сприймати інакше, як поразку Заходу», – констатує Волтер Рассел Мід.

Читати за темою: Боротьба з Корупцією в Україні

Захід повинен був бути критичним щодо фігур Арсенія Яценюка та Петра Порошенка на чолі держави.

«Багато хто закрив очі на те, який вплив має серед постреволюційної політичної еліти організована корупція. Західні політики та дипломати підтримали Арсенія Яценюка, ігноруючи і те, що він майже 20 років пропрацював в брудній українській політиці, і повідомлення про причетність наближених до нього осіб до корупційних схем. Жодного питання не поставили і Президенту Порошенку, коли він понабирав до своєї адміністрації колишніх партнерів по бізнесу та друзів з сумнівним минулим, відмовившись при цьому продавати власний бізнес, як обіцяв», – говорить Максим Еріставі.

«Схоже, що Захід намагається надурити себе. Він удає, що завжди мав конкретну політику щодо України. Провал останньої дасть західним лідерам нагоду розвести руками в розпачі – мовляв «Ми ж пробували!»- та почати відходити, лишаючи Україну гнити», – такі не радісні перспективи вимальовує західний журналіст.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.