Global Ukraine

Українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха, яких ув’язнено в Росії, визнали політв’язнями

25

Правозахисний центр «Меморіал» визнав громадян України Миколу Карпюка та Станіслава Клиха, незаконно утримуваних на території Росії, політв’язнями. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу «Меморіалу».

«Меморіал» – є міжнародною правозахисною та благодійною неурядовою  організацією, що сьогодні об’єднує десятки подібних організацій в Росії, Німеччині, Казахстані, Латвії, Вірменії, Грузії та Україні, що ведуть дослідницьку та  правозахисну діяльність.

Правозахисний осередок «Меморіалу» вимагає негайного і безумовного звільнення громадян України.

«Їх переслідування почалося і триває в рамках безперервної з весни 2014 року антиукраїнської кампанії в державних засобах масової інформації. Вона супроводжується відповідними висловлюваннями вищих посадових осіб Російської Федерації. Однією із складових частин кампанії стало порушення кримінальних справ проти людей, які публічно висловлюють позицію щодо подій в Україні, яка відрізняється від офіційної, і безпосередньо проти громадян України», – йдеться у повідомленні організації.

Аналіз правозахисниками «Меморіалу» обвинувального акту у справі Миколи Карпюка і Станіслава Клиха виявив, що висновок складено з порушеннями Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів Росії. Він «включає в себе опис неіснуючих злочинів, містить велику кількість фактичних помилок і в цілому практично повністю побудований на свідченнях (ймовірно, обмові) свідка Малофєєва і самообмовах обвинувачених», – наголошують у правозахисному центрі.

«Зазначимо, що лікарі однієї з клінік Грозного не знайшли відхилень у психіці українця Станіслава Клиха, якого звинувачують у вбивстві російських солдатів у Чечні. Миколу Карпюка та Станіслава Клиха звинувачують у вбивствах 30 військовослужбовців і замахах ще на 15 солдатів, які вони нібито скоїли в складі загону «Вікінг» з 31 грудня 1994 по 5 січня 1995 року в Грозному», – констатують в організації.

Читати за темою: Реформа культури: неадекватні романтики проти радянських апаратчиків

А інша міжнародна структура – Спеціальна Моніторингова Місія ОБСЄ – оприлюднила на брифінгу в Маріуполі дані, згідно з якими,  з початку 2016 року зафіксовано 160 випадків перешкоджання свободі пересування співробітників Місії в зоні конфлікту.

Про це повідомив перший заступник глави Місії Олександр Хуг, передає РБК-Україна:  «У січні місія зіткнулася зі ста перешкодами в сфері свободи пересування на території конфлікту. У 80% випадків відповідальність несуть так звані «ЛНР» і  «ДНР»».

За його словами, в лютому місія зафіксувала близько 60 порушень свободи пересування своїх представників.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.