Українські мігранти переказують до України більше коштів, ніж міжнародні інвестори

131

Обсяг коштів, які українські мігранти переказують додому, перевищує усі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів. Це підтверджує дослідження, проведене в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

За даними фахівців проекту, українські трудові мігранти перевели до України $2,8 мільярда у 2014 році як формальними, так і неформальними каналами. Додаткові $100 мільйонів надійшли в натуральній формі (у вигляді продуктів, речей, техніки тощо).

«Це свідчить про те, що за умови ефективного управління, трудова міграція та капітал, який вона генерує, можуть сприяти гуманітарному, соціальному, економічному та культурному розвитку України», – зазначив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Читати за темою: Євген Сисоєв: Масштаб подій в нашій IT-галузі унікальний навіть для Європи

Дослідження також показало, що кожен п’ятий мігрант готовий інвестувати у продуктивну діяльність в своїй місцевій громаді. Найбільш привабливими сферами для потенційних інвестицій є будівництво, туризм і роздрібна торгівля. При цьому основною закордонною країною, де українці здійснюють трудову діяльність, залишається поки що Російська Федерація (30%), але це короткострокові (до трьох місяців) і середньострокові (до шести-восьми місяців) проекти чи контракти. Для довгострокових поїздок заробітчани обирають Польщу (21%), Чехію (15%) та Італію (11%).

Опитування проводилося протягом 2014-2015 років. Загалом була проведена респонденція  20 951 домогосподарства по всій Україні, а також опитано 1890 довгострокових трудових мігрантів у пунктах перетину кордону України.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.