Україна звернулась до ЮНЕСКО за допомогою у розслідуванні справи про знесення будинку Тараса Шевченка в Оренбурзі

30

Як стало відомо у російському місті Оренбург знищили будинок, де перебував під час заслання Тарас Шевченко.

«Не дивлячись на те, що будинок був пам’яткою архітектури національного значення і мав відповідний охоронний номер, він зруйнований повністю. На його місці побудований об’єкт інфраструктури – паркова для приватного банку. Це порушення не тільки національного законодавства, це їхня внутрішня справа, але й усіх міжнародних норм», – заявив на засіданні Кабміну віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко.

Через це Мінкульт та МЗС звернуться до ЮНЕСКО та інших міжнародних пам’яткоохоронних організацій, щоб вони відреагували на дії РФ. Міністр нагадав, що в Україні також знаходиться багато пам’яток, пов’язаних з діячами російської культури.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

«У нас в голову нікому не приходить знищити будинок, скажімо, де перебував Пушкін», – обурився В’ячеслав Кириленко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Буде офіційна заява Мінкультури, а також разом з МЗС ми звернемося до відповідних міжнародних організацій, в ЮНЕСКО і в міжнародні організації з охорони пам’яток з тим, щоб дати міжнародну оцінку таким діям РФ», – додав посадовець.

            І як стало відомо,  Міжмуніципальне управління МВС в Оренбурзі порушило кримінальну справу за фактом знесення федерального пам’ятника історії і культури в центрі Оренбурга (РФ) під будівництво парковки.

Читати за темою: Культурна дипломатія в Монреалі: інтерв’ю з Михайлом Блехманом

У прес-службі регіонального УМВС агентству «Інтерфакс» повідомили, що справу порушено за ст.243 КК РФ – знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

«У рамках розслідування нам належить встановити всі обставини події. За інформацією місцевих ЗМІ, будинок Шевченка знесли ще в червні минулого року і на його місці побудували парковку. Нам належить з’ясувати, чи дійсно мав місце факт незаконного знесення пам’ятника культури», – сказав співрозмовник агентства.

            Звичайно, факт знищення історичної пам’ятки не може не обурювати. Але не менше здивування викликає реакція на цю подію українських посадовців, яка затрималась більш ніж на півроку.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.