Україна і Словаччина заявили про неприпустимість реалізації проекту «Північний потік-2»

32

Заяву про неприпустимість реалізації проекту «Північний потік-2», що активно лобіюється Росією і низкою зацікавлених європейських компаній, оголосили президент України Петро Порошенко і віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак в ході переговорів у Києві.

Як повідомляє прес-служба глави держави, обидві сторони були одностайні в оцінці ситуації навколо будівництва обхідної газової магістралі – це суто політичний проект, спрямований як проти України, так і на підрив єдності в Євросоюзі.

Україною подана скарга до Секретаріату європейського енерготовариства з проханням не просто розслідувати умови реалізації проекту будівництва газопроводу, а й прикласти всі можливі зусилля щодо його закриття.

Брелок “Тризуб”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Словаччина є одним із стратегічних партнерів нашої країни в питанні реверсної поставки газу. З моменту початку конфлікту Росії з Україною і, як наслідок, ультимативних умов і ціни на блакитне паливо, Словаччина збільшила реверсні поставки газу українській стороні майже втричі. До того ж, країна надала гуманітарну допомогу Україні у розмірі 2,9 млн євро.

Крім газових питань, Петро Порошенко і Мирослав Лайчак обговорили алгоритм взаємодії на євроінтеграційному напрямку в контексті головування Словаччини в ЄС у другій половині 2016 року. У цьому контексті, Україна і Словаччина відзначили необхідність відкриття спільних пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні, що дозволить полегшити проходження митних і прикордонних процедур для громадян.

В ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» Мирослав Лайчак розповів про цікаві спільні гуманітарні проекти допомоги, що реалізуються Словаччиною в Україні.

На підставі оголошення про подання заявок на фінансування проектів, спрямованих на розвиток, з коштів «SlovakAid» спочатку 2015 року було виділено 700000 євро.

У рамках «SlovakAid» в 2015 році було затверджено п’ять проектів з кошторисом приблизно 100000 євро кожен, деякі з вимогою корекції кошторису. Зокрема, це проект громадського об’єднання PDCS (Partners for Democratic Change Slovakia), спрямований на зміцнення громадянського суспільства в Україні; Інститут економічних і соціальних реформ INEKO реалізовує проект, метою якого є створення прозорого, фінансово і конкурентоспроможного самоврядування в Україні; а Дослідницький центр словацької асоціації зовнішньої політики запропонував проект щодо нарощування потужностей для реформування енергетичної галузі України.

Також це проект Карпатського фонду «Дійсно разом 2.0», спрямований на підтримку розвитку громадянського суспільства, підвищення якості територіального управління в Україні та трансфер словацького досвіду. Останній із затверджених проектів покриває побудову потужностей Національної академії державного управління при Президентові України для сприяння розвитку відкритого місцевого управління та самоврядування.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.