«Ухвалені депутатами зміни до закону «Про запобігання корупції» руйнують систему електронного декларування» – експерти РПР

48

Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради перед сесійним тижнем,  пакет із трьох законопроектів, мета яких – виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з ЄС.

За словами Гаранта, від коефіцієнта корисної дії, який продемонструють депутати, повною мірою залежить, чи отримають громадяни України можливість відвідувати країни Євросоюзу без віз вже в 2016 році.

Однак те, що вчинили депутати з поданими законами показало, що коли мова  йде про реальну загрозу їхнім статкам і безпеці, все інше вже не має значення. Навіть можливість 40 мільйонам українців вільно пересуватися Європою. Доля співвітчизників їх цікавить менше, ніж власне благополуччя, здобуте «непосильним» трудом.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

Футболка

Так, проекти законів дійсно відповідали вимогам ЄС. Та лише проекти. В остаточному варіанті, прийнятому депутатами, реалії виявились зовсім іншими.

Тому Посол ЄС в Україні Ян Томбінський розкритикував прийнятий закон «Про електронні декларації» (№3755), який «не відповідає антикорупційним зобов’язанням, прийнятим українським керівництвом».

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сторінці Представництва ЄС в Україні у Facebook.

«Негайні дії повинні бути зроблені для того, щоб встановити ефективну систему контролю декларацій щодо активів і забезпечити, щоб Національне Агентство з питань запобігання корупції мало можливість виконувати свою місію щодо запобігання та викриття корупції», – підкреслив Ян Томбінський.

Цей закон здатний зруйнувати безвізову перспективу, оскільки не лише не виконує вимоги ЄС, але й віддаляє Україну від їх виконання.

Як відомо, у вівторок 238 депутатів проголосували про внесення змін до Закону України «Про протидію корупції», що стосується роботи електронної системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій у державі або в органах місцевого самоврядування.

Згідно з внесеними поправками, незважаючи на те, що подача електронних декларацій стає можливою з 2016 року, відповідальність за неправдиві відомості діятиме лише з 2017 року. Крім того, декларування витрат було підняте з 20 до 100 мінімумів. Водночас пропонується зазначити в законі, що членами сім’ї слід вважати тільки дітей та чоловіка або дружину. Автором законопроекту, що викликав різку критику ЄС, став депутат Вадим Денисенко (Блок Петра Порошенка).

Читати за темою: Угода про Асоціацію між Україною та ЄС: перевірка Нідерландами

Експертна спільнота вимагає не підписувати закон про декларації, який суперечить вимогам ЄС. Про це йдеться повідомленні «Реанімаційного пакету реформ» (РПР).

«Ухвалені депутатами зміни до закону «Про запобігання корупції» руйнують систему електронного декларування публічних службовців ще до початку її роботи. Зміни  дозволяють відкласти кримінальну відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях до 2017 року. Це дозволить і надалі безкарно брехати в деклараціях. Зміни до закону передбачають виведення з-під декларування батьків та дітей декларанта, які не проживають з ним, а також збільшення порогу декларування для цілої низки об’єктів: не декларуватимуться цінне рухоме майно (автомобілі, коштовності тощо), подарунки, готівка, внески в банках, фінансові зобов’язання, якщо їхня вартість становить менше як 197 тис. грн.

До того ж озвучені під час засідання зміни до Прикінцевих положень Закону про запобігання корупції містять суперечливі положення щодо декларування вищими посадовими особами, які не дозволять запровадити таке декларування вже цього року. Це суперечить зобов’язанням України перед ЄС в рамках візової лібералізації та МВФ», – підкреслюється в заяві РПР.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.