Андреас Умланд: Росія хоче домогтися зняття санкцій шляхом виконання Мінських угод

434

Джерело: Еспресо TV

umlandВідомий німецький політолог Андреас Умланд в програмі Еспрессо.TV “Студія Захід з Антоном Борковським” проаналізував бек-граунд “кельнського погрому”, чи стане це причиною відходу Ангели Меркель з посади канцлера з подальшою лібералізацією режиму санкцій щодо Путіна, і яким чином відбуватиметься реалізація Мінських домовленостей

Нещодавно в Німеччині відбулися скандальні події, пов’язані з мігрантами. І після цього не зачекала й відповідь рядових німців, які не турбуються через якісь глобальні гуманістичні тенденції – людей обурило те, що сталося. На Вашу думку, це була локальна подія чи, можливо, більш широка акція з дестабілізації німецького уряду?

Є три версії того, що трапилося. Перша має найпростіше пояснення, що це результат певної культурної несумісності між німцями та біженцями-емігрантами. Що це просто проявилося в новорічну ніч. Друга версія така, що подія пов’язана з особливою ситуацією серед біженців, які приїхали з країн, що знаходяться в глибокій кризі або ж там йде громадянська війна, як в Сирії, і що ці люди перебувають у стані стресу. Бо емігранти, в більшості своїй – молоді чоловіки, що приїхали самі, без своїх дружин.

І третя версія – можливо події були організовані. Там, все-таки відчувалась координованість дій. Тому є підозри, що це цілеспрямовано спровокована акція. Але поки невідомо, хто справді за цим стоїть. Німецький міністр юстиції, вважає, що це була запланована, а не спонтанна акція.

У нашому ефірі колишній депутат Європарламенту, екс-віце-міністр закордонних справ Польщі Павел Коваль сказав, що ситуація з біженцями може бути використана, як певний інструмент тиску на Євросоюз. І ми розуміємо, що вплив на Німеччину в Євросоюзі буде одним із ключових елементів тиску на сам Євросоюз. Ситуація загрожує Ангелі Меркель як канцлеру?

Справді, в Ангели Меркель зараз існують великі проблеми. Я б навіть не виключав, що їй доведеться піти з поста канцлера, бо вона на початку цієї кризи проголосила відносно проліберальну лінію. Меркель сказала: “Ми це зуміємо зробити“. Тепер її фраза стала фразеологізмом у Німеччині. І зараз стратегія і те співчуття, яке канцлер проявила до біженців, обертається проти неї – в Німеччині йде інтенсивна дискусія, як реагувати на те що сталося і як запобігти повторенню цього.

А хто б міг змінити Ангелу Меркель на посаді канцлера, адже для України присутність Ангели Меркель у високій політиці дуже важлива. Ми розуміємо, що одним з авторів перемир’я, хай неідеального, але перемир’я на сході України і досить жорсткої санкційної лінії щодо Путіна, без сумніву, є Ангела Меркель.

MerkelЯ б теж високо оцінив роль Ангели Меркель. Тим не менш, вона, звичайно, просто висловлювала загальну зміну в громадській думці в Німеччині і, зокрема, оцінці еліт російського режиму. Але думаю, що навіть якби їй довелось піти з посади канцлера, в цілому позиція Німеччини щодо Росії і України не змінилася б. Я не бачу якогось сценарію, в якому Німеччина стала б ізоляціоністською країною в наступні роки, незалежно від того, хто буде канцлером.

На Вашу думку, чого зараз вимагає Росія і чого не повинна допустити Україна щодо Мінських домовленостей?

Є певні сигнали, що Росія хоче домогтися зняття санкцій, а для цього повинні бути виконані Мінські угоди. Для України, як би це болісно не звучало, важливо, щоб вона виконала свою частину Мінських домовленостей, зокрема ввела законодавчу базу для майбутнього статусу автономії. Але, абсолютно безперечно, для західних політиків і дипломатів важливі первинні умови, що мають бути виконані – контроль кордону Україною, виведення військ, демократичні вибори на Донбасі за українським законодавством і низка інших умов. В основному це умови, які повинна виконати Росія, але Росія порушує їх. Тим не менш,  останнім кроком у процесі врегулювання має бути прийняття документу про особливий статус для Донбасу. Поки Україна не виконала цю умову, тобто не змінила Конституцію. Таким чином, Україна, як би теж не виконує домовленості, принаймні, на Заході будуть люди, які наголошуватимуть на цьому. Я висловлюю не свою позицію, адже я думаю, що вводити такого роду законодавчі зміни на цьому етапі…

…Інкорпорування тих областей з піратськими або бандитськими представниками в систему української влади це, по суті, самогубство для України, як для держави. На Вашу думку, можна було б сподіватися на Мінськ-3 або, все-таки, на продовження чинних Мінських угод?

На Заході розуміють, що Росія може спробувати інтерпретувати Мінські домовленості таким чином, що вона створить свій ексклав всередині української держави. Таку небезпеку розуміють. Але в той же час, на Заході хочуть, щоб була виконана передумова для того, щоб у майбутньому, коли Донбас буде знову під контролем Києва, там справді був введений особливий статус, як це передбачено в Мінських угодах. Я думаю, що домовленості, які існують, залишаться, будуть якісь дрібні зміни в майбутньому. Можливо, буде Мінськ-3. Але там не буде значно модифіковане те, що вже погоджено. Нова зустріч, як би її не трактували, не торкнеться якихось практичних питань імплементації досягнутих угод. Думаю, що якогось принципово нового договору не буде.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.