США звинуватили Росію у кібератаках на українську енергосистему у грудні 2015 року

46

Про це повідомляє видання Deutsche Welle. Відімкнення електроенергії на заході України у грудні 2015 року  викликане «нападом» російських хакерів. Встановлено, що втручання в мережу було ретельно сплановане. Про це свідчать дані презентації Міністра енергетики США Елізабет Шервуд-Рендалл, зробленої під час зустрічі з представниками енергетичної галузі.

Офіційні представники міністра відмовились від коментарів щодо її презентації через специфічність наданої інформації. Раніше фахівці сил безпеки США відмовлялися напряму пов’язувати інцидент на заході України з діями Росії, йдеться у повідомленні. Але ситуація змінилася.

У ході масштабного розслідування представники ФБР, Держдепартаменту, Міністерства внутрішньої безпеки і Міністерства енергетики США відвідали Україну, де виявили докази того, що за атакою на українську енергосистему стояла група добре підготованих хакерів з Росії. Це була перша у своєму роді хакерська атака на цивільні об’єкти.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Хакери вчинили «напад» на шість різних енергокомпаній одночасно, використовуючи шкідливу програму, потужнішу, ніж так званий вірус BlackEnergy, який уже застосовували раніше під час кібератак на промислові системи.

Читати за темою: Андреас Умланд: Росія хоче домогтися зняття санкцій шляхом виконання Мінських угод

Нагадаємо, що нещодавно Глава Естонії висловив думку,  що якщо Російська Федерація здійснить кібератаку на країни Балтії, то вона повинна буде отримати на свої дії військову відповідь НАТО.

Це не перший акт віртуальної неоголошеної війни, яка таємно ведеться Кремлем. У  2015 р. у Державному департаменті США раптово була вимкнута більша частина серверів незашифрованої електронної пошти. Розслідування виявило в цьому російський слід.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.