США виділяють $ 1 млрд на допомогу країнам, що протидіють агресії РФ, серед яких – Україна

45

На днях директор національної розвідки США Джеймс Клеппер оприлюднив декілька гучних заяв, що окреслюють перспективи відносин з Росією у 2016 році. На думку фахівця, Кремль й надалі продовжить чинити тиск на Україну і пробувати зірвати її плани щодо євроінтеграції. Про це повідомляє  агенція УНІАН.

За словами Джеймса Клеппера, не зважаючи на скорочення збройних зіткнень між українськими військовими та терористами на Донбасі, яких підтримує Росія, Москва буде продовжувати «довгостроковий вплив на Київ» і буде прагнути  зірвати «спроби України інтегруватися в західні інститути». Це призведе до  посилення присутності РФ в регіоні для запобігання зміни режимів в колишніх радянських республіках і для прискорення переходу до багатополярного світу, в якому Росія є безперечним гегемоном в Євразії. Тому буде посилений тиск на Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизію.

Не дивлячись на економічні труднощі, Росія продовжує свою «агресивну військову модернізацію». Директор національної розвідки США зазначив, що Володимир Путін – перший лідер з часів Сталіна, який намагається розширити територію Росії.

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Тому цілком виправданими є дії США, які в бюджеті на 2017-й фінансовий рік передбачили виділення $ 953 мільйонів на підтримку країн, які протидіють агресії Російської Федерації. Серед цих держав є і Україна.

Вищезгадану цифру витрат озвучила у вівторок під час брифінгу в американському держдепартаменті заступник держсекретаря США Хізер Хіггінботтом.

Читайте за темою: Тімоті Снайдер: «Навіть якщо Вам байдужа доля України, Вас не може не турбувати світовий порядок»

«Наш запит включає $ 953 млн для підтримки інтегрованої, вільної й мирної Європи, в тому числі для допомоги демократичній Україні, підвищенні енергетичної незалежності та належного управління з метою забезпечення безпеки й процвітання регіону», – зазначила заступник глави зовнішньополітичного відомства США.

У коментарі Держдепу, який вийшов одразу після брифінгу, уточнюється, що ця сума виділяється «з метою критично важливої ​​підтримки України і сусідніх країн в Європі, Євразії та Центральної Азії з метою протистояння російської агресії». При цьому наголошується, що підтримка буде надаватися шляхом як прямої допомоги, так і громадської дипломатії, а також у вигляді інших програм, в тому числі в галузі охорони здоров’я та боротьби з тероризмом.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.