Співачка Джамала вийшла в півфінал Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення-2016»

51

Під час смс-голосування на першому півфіналі Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення-2016» українська співачка з Криму Джамала отримала найбільшу кількість голосів на свою підтримку – майже 160 тисяч українців віддали їй перевагу.

Джамала також отримала найвищу оцінку і в голосуванні суддів – 9 балів. В кінцевому результаті співачка набрала 18 балів, суттєво випередивши інших претендентів.

Перший півфінал Національного відбору на «Євробачення-2016» відбувся 6 лютого в прямому ефірі телеканалів СТБ та «UA:Перший». Проголосувати за кожного з претендентів можна було тільки за наявності картки українського оператора. Це означало, що земляки Джамали, користувачі російського мобільного зв’язку в окупованому Криму, не змогли висловити свою прихильність співачці. Якби це стало можливим, то результати голосування були б ще більш високими.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Співачка на півфінальних перегонах представила свою пісню «1944». Зал відреагував на виступ Джамали оваціями. Переможниця «Євробачення-2004» Руслана Лижичко, яка перебувала в журі, аплодувала стоячи.

Наступний півфінал національного відбору в Україні відбудеться 13 лютого, а фінал – 21 лютого. За підсумками глядацького та суддівського голосування під час прямих ефірів визначать ім’я артиста, який представлятиме Україну на «Євробаченні-2016».

Слід згадати, що Джамала відома своєю активною патріотичною позицією. Вона не раз в публічних виступах засуджувала окупацію Криму Росією і підтримувала своїх земляків на півострові. Тому дуже символічно, що співачка для виступу на міжнародному конкурсі вибрала саме пісню «1944», що присвячена депортації кримських татар.

Читайте за темою: «Окрадена земля»: відгук глядача

«В минулому році я написала «1944» – знакову для мене композицію. На її створення мене надихнула розповідь моєї прабабусі Назил-хан про трагедію, яка сталася з нашою сім’єю і з усім кримськотатарським народом в 1944-му році. Моя прабабуся втратила тоді одну зі своїх дочок.

Насправді, тема цієї пісні близька дуже багатьом людям в різних країнах світу. Чимало народів пережили свої жахливі трагедії – репресії, депортації й геноцид. І, на жаль, люди досі не навчилися мирного співіснування і толерантності.

Для мене це дуже особиста пісня, і хотілося, щоб меседж, який в ній міститься, почули якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами», – написала співачка на своїй сторінці в Facebook.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.