Росія підтримує і буде продовжувати підтримувати сепаратистів в Україні – розвідка США

53

Глава національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив про плани Росії підтримувати терористів на Донбасі, передає Reuters.

За його словами, РФ продовжить підтримувати сепаратистів, щоб захищати свої інтереси в Україні. Він також вказав, що Росія, як і раніше, вважає Україну «маленькою Росією». Раніше Джеймс Клеппер наголосив, що Москва «знаходиться під владою нав’язливої ​​ідеї» про те, що їй протистоїть НАТО, і її спроби змагатися з міццю Америки можуть підштовхнути нас до нової холодної війни.

Тим часом військові експерти НАТО написали доповідь про уразливість східних рубежів Альянсу для можливої ​​агресії з боку РФ. Про це йдеться в доповіді ряду військових експертів Альянсу, в якому перераховуються вади лінії стримування і недоліки оснащеності та підготовки деяких членів блоку, пише Financial Times.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

006

Екс-генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер, заступник головнокомандуючого силами блоку в Європі Річард Ширрефф, екс-глава Міноборони Італії і голова Військового комітету Альянсу Джампаоло ді Паола разом з колегами попереджують про те, що адекватного ризикам агресії зміцнення НАТО не видно, не зважаючи на відповідні плани після початку війни РФ проти України.

«Багато з ключових членів блоку страждають від хронічного недофінансування і гострого дефіциту коштів в їх збройних силах», – пишуть автори статті. Як приклад видання наводить дані про те, що з 31 вертольота Tiger ВВС ФРН придатні для використання тільки 10, а з 406 бронемашин можуть бути задіяні лише 280.

Раніше колишній очільник штабу командування Сухопутних військ Британії Річард Ширрефф стверджував, що для країни розгортання бригади, не кажучи вже про дивізію в стані постійної готовності, «буде серйозною проблемою». Для одного з минулорічних навчань НАТО в Європі, каже він, довелося з Канади перекидати додаткові паливні баки – «настільки погана» ситуація із забезпеченням ВМС Великобританії.

Читати за темою: Остап Коркуна: Для українців в Каліфорнії важливо було згрупуватись, а людям в Україні відчути підтримку за тисячі кілометрів від них

Як відомо 13 лютого Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що відносини Росії і НАТО скотилися до нової холодної війни. Через 10 днів генсек Альянсу Йенс Столтенберг сказав, що РФ дестабілізує ситуацію з безпекою в Європі, але НАТО не зацікавлене в холодній війні.

Натомість представники США настроєні досить рішуче в питанні протистояння з РФ. «Ми готові, якщо буде необхідно, боротися і перемогти», – сказав нещодавно генерал Брідлав на слуханнях в комітеті з питань збройних сил палати представників США, де обговорюються заходи з протидії «російській агресії» в Європі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.