РФ і латиноамериканські країни оскаржили у СОТ Асоціацію Україна-ЄС

43

Росія, Венесуела, Аргентина, Нікарагуа, Еквадор і Куба оскаржили в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) економічну частину Угоди про Асоціацію України. Про це повідомляють «Известия» з посиланням на колективну скаргу країн у СОТ і Міністерство економічного розвитку Росії.

Країни апелюють до того, що обнуляти або зменшувати мита на товари можна тільки у разі укладення Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Подібна Угода між Україною і ЄС набула чинності тільки з 1 січня 2016 року, однак Євросоюз ще з 2014 року обнулив мита на товари з України, що, на думку країн-заявників, порушує недискримінаційність торгівлі в рамках СОТ — основний принцип організації.

Більш того, Євросоюз до набуття чинності Угоди про ЗВТ уніфікував з Україною ряд правил у сфері трудової міграції, а також полегшив українським банкам взаємодію з європейськими. Як повідомив представник Мінекономрозвитку РФ, протягом 2014-2015 років Росія активно піднімала питання неправомірності дострокового обнулення у рамках СОТ — спочатку в рамках Ради з торгівлі товарами (19 червня 2014 року), де її підтримали латиноамериканські країни й Індія, а потім під час засідання Комітету з доступу на ринки 15 травня 2015 року. Там до РФ долучилися Болівія, Куба та Еквадор. Оскільки реакції СОТ на ці питання не було, то Росія не вносить їх до порядку денного організації

Брелок “Тризуб”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Читати за темою: МВФ, Україна й Росія: Любовний Трикутник

Це вже не перший позов до України, який був ініційований Росією у 2016 році. Так, РФ подала позов проти нашої держави до Високого суду Лондона через невиплату трьох мільярдів доларів по, так званому, «боргу Януковича».

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на Міністра фінансів Росії Антона Силуанова.

Російський міністр цинічно висловив сподівання, що «слухання будуть відкритими, прозорими».

Як відомо, уряд Миколи Азарова в 2013 році на підставі особистих домовленостей тодішнього гаранта, а нині втікача, Віктора Януковича, позичив у Росії під гарантію викупу єврооблігацій три мільярди доларів. У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги крім цього, оскільки Росія відмовилася вести відповідні переговори.

У кінці грудня 2015 року Володимир Путін доручив подати позов проти України через цей борг. А Україна оголосила мораторій на виплату боргів перед Російською Федерацією.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.