Рекомендації фундації «Центр досліджень Польща-Україна» для уряду України у відносинах з Республікою Польща

79

Джерело: Фундація «Центр досліджень Польща-Україна»

uapl
www.24tv.ua

Відносинам з країнами-сусідами завжди належить пріоритетне місце в системі зовнішньополітичних контактів будь-якої країни. Попри гострі та проблемні відносини України з Російською Федерацією, варто зазначити і про інші, які по праву можуть називатися прикладом добросусідства та взаємної співпраці – це відносини України та Польщі. М’яка політична риторика, підтримка під час проблемних періодів, постійні дипломатичні візити на високому та найвищому рівнях – все це лише підтверджує фразу маршала Юзефа Пілсудського: “Немає вільної Польщі без вільної України — і навпаки”, яка хоч і була висловлена близько 100 років тому, проте своєї актуальності не втратила до сьогодення.

Футболка

Брелок “Тризуб”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Але сучасні українські реалії не дозволяють прикладати достатніх зовнішньополітичних зусиль для покращення відносин з стратегічними партнерами, у зв’язку з постійними безпековими викликами на сході України. Проте ця ситуація потребує швидких змін: «Політичні стосунки на найвищому рівні дещо охолонули. Про це треба говорити і це потрібно змінювати» – зазначає політичний аналітик Євген Жеребецький, характеризуючи сучасні україно-польські відносини. А тому для допомоги українському урядові фундація «Центр досліджень Польща-Україна» разом з групою експертів підготувала ряд рекомендацій і коментарів щодо окремих актуальних сфер співпраці між Польщею та Україною.

plua2
www.polukr.net

Це дослідження включає не лише коментарі експертів Євгена Жеребецього (політичний аналітик, віце-президент Українського-польського форуму), Петра Охотіна (політичний консультант, член Громадської Ради при Комітеті у закордонних справах Верховної Ради України), Ігоря Полянського (асистент кафедри зарубіжної преси та інформації, ЛНУ ім. Івана Франка) та Юрія Сколоздри (економічний оглядач). В ньому поданий також ряд конкретних кроків та рекомендацій у політичній, економічній, безпековій та історичній сферах.

«В багатьох інших сферах (не лише в політиці) слід було б шукати розвитку вже існуючих або знаходити додаткові можливості співпраці. Це стосується передусім економічних відносин, які вимагають особливої уваги (зокрема кооперації в сфері енергетики, ключової для безпеки обох держав), а також співпраці у військовій чи культурній сфері, де існуючі ініціативи могли б набути значно кращого розвитку» – підкреслює Даріуш Матерняк, Голова Фундації “Центр досліджень Польща-Україна”.

Історична сфера двосторонніх взаємин характеризується наявністю значної кількості проблемних нюансів спільного історичного минулого, які потребують обговорення. Автори рекомендацій підкреслюють: «Підтримка і популяризація доробку польсько-українських починань в сфері історії наших народів повинна стати одним із головних пріоритетів Міністерства культури і повинна безпосередньо відповідати українській стратегії інформаційної політики».

З повним текстом рекомендацій можна ознайомитись тут

Читайте за темою: Наталка Панченко: розмови з польською стороною будуть дуже залежати від того чи вдасться налагодити ефективний польсько-український діалог

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.