Global Ukraine

Посольство України в Варшаві до другої річниці окупації Росією Криму презентувало відеоролик польською мовою

20

Патріотичне відео зняте спільними зусиллями українських дипломатів і громадських активістів. В ролику Посол Андрій Дещиця, а також активісти та громадські діячі кримськотатарського походження Недім Усейнов і Ленур Керимов розповідають як два роки живе Крим під російською окупацією, дають свою оцінку подіям дворічної давнини. Про це повідомляє Посольство України в Польщі у Facebook .

«Окупація й анексія Криму – це злочин, який вчинила Росія, і ми повинні пам’ятати, що вона вчинила це не вперше. Початок був у 2008 році у Грузії. Тому, Росія повинна нести відповідальність за такі злочини, за порушення міжнародного права», – підкреслює у відеоролику Посол.

Представник польської фундації Міжнародної солідарності Недім Усейнов нагадав, що відбулося у Криму 26 лютого під будинком місцевого парламенту.

«У цей день кримські татари, а також інші активісти з проукраїнськими  поглядами зібралися під будинком ради (у Сімферополі – ред.), організували кількатисячну демонстрацію, на якій однозначно показали, що проукраїнські сили у Криму є дуже сильними. День 26 лютого є символом громадянського опору проти окупації й анексії Криму. З іншого боку це – день, коли Путін зрозумів, що без військ, без застосування сили проти України він не в змозі відібрати невелику частину території України, якою є Крим», – підкреслив Недім Усейнов.

Читати за темою: Індекс Моніторингу Реформ (iMoРe). Випуск 28

Як наголошує у відео координатор міжнародних програм у Гельсінській фундації прав людини Ленур Керимов, два останні роки у Криму – це постійний процес переслідування татар й українських активістів, які займають активну громадянську позицію і борються за те, щоб Крим повернувся до складу України.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.