Посол України в Чехії поскаржився на видавництво «Ottovo nakladatelství», яке позначило Крим російською територією

55

Борис Зайчук, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Чехії, звернувся з офіційним листом та скаргою до чеського видавництва «Ottovo nakladatelství» з вимогою привести карту України у виданні «Футбольний атлас світу» у відповідність до норм міжнародного права.

Як стало відомо, у Чехії в листопаді минулого року був надрукований  «Футбольний атлас світу», на якому окупований Крим позначений, як російська територія.

Посол наголосив, що міжнародне співтовариство єдине у підтримці українського суверенітету та територіальної цілісності в рамках визнаних кордонів міжнародною спільнотою і не визнає анексію Криму.

Брелок “Тризуб”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

«Тому видання карти України без території Криму суперечить міжнародному праву та цілком ігнорує консолідовану позицію країн Європейського Союзу щодо невизнання окупації Російською Федерацією Криму», – йдеться у повідомленні.

Посол вимагає зняти атлас з продажу.

У відповідь чеське видавництво «Ottovo Nakladatelstvi» заявляє, що позначення Криму частиною Росії у їхньому «Футбольному атласі» сталося внаслідок помилки картографа і не було навмисними діями.

Про це повідомив шеф-редактор видавництва Філіп Гладік у письмовому коментарі «Європейській правді».

Читайте за темою: Крим: гра триває

«Ми вже знаємо про фатальні помилки в картах. Наш постійний картограф в той час готував історичну монографію України і взяв для деяких сторінок «Футбольного атласу» карту, яку використовував для певного історичного періоду. (З тих же причин у нас у «Футбольному атласі» помилково зображається на деяких картах і Північний Кіпр). Картограф сказав, що в той момент не зрозумів свою помилку», – йдеться у листі.

Слід зауважити, що це пояснення викликає сумнів у своїй щирості, адже не існувало такого історичного періоду, коли Крим був частиною Росії, а Україна перебувала в нинішніх кордонах.

Як відомо, це вже не перша, так звана «прикра помилка» з позначенням Криму. Декілька місяців тому Болгарське національне телебаченням визнало демонстрацію відеосюжету  з некоректно позначеною на карті територіальною належністю незаконно окупованого Криму з боку Росії «технічною помилкою». Ще раніше італійське аналітичне видання «Лімес» в своєму номері позначило на карті Крим частиною Росії. На всі ці «помилки» жорсткого реагувало українське МЗС.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.