Половина українців проголосують за вступ до НАТО

52

На таку цифру, а точніше – 47% могла б розраховувати влада, якби всенародний референдум з цього питання пройшов би саме зараз. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

До того ж, вступ України до Європейського Союзу підтримали б 59% українців, а 22%  висловилися проти. Решта – або не визначилися, або відмовились брати участь в плебісциті. Цікаво, що 31% опитаних проголосували би на референдумі проти вступу України до НАТО.

Водночас, як повідомляє соціологічна група, входження України до Митного союзу вважають за доцільне 16% респондентів, 62% – проти.

Футболка

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Художня лялька

Аналітики зазначають, що думка наших громадян з приводу членства в НАТО і ЄС практично не змінюється протягом останніх двох років – коливання спостерігаються в межах 2-4%. Це свідчить про доволі сталу, виважену позицію більшості наших співвітчизників, особливо молоді до 30 років.

А от в Британії, в порівнянні з Україною, склалася зовсім інша картина. Там прихильників ЄС стає все менше. 45% британців схвалюють перспективу виходу країни з Європейського Союзу. Такі дані опублікувала газета Guardian наприкінці цього тижня. Як уточнюється, за останні сім днів цей показник зріс на 3%.

Проте, 36% респондентів все ж таки хочуть зберегти членство в ЄС. Решта – не визначилися.

Читайте за темою: Рекомендації фундації «Центр досліджень Польща-Україна» для уряду України у відносинах з Республікою Польща

Фахівці наголошують, що бажання британців вийти з Єврозони посилилось після останніх терактів у Парижі.

Як відомо, раніше були досягнуті домовленості між ЄС та прем’єр-міністром країни Девідом Кемероном щодо проведення не пізніше кінця 2017 року національного референдуму з питання збереження членства Великобританії в Євросоюзі…

Повертаючись до опитувань соціологічною групою «Рейтинг» в Україні, слід взяти до уваги такі невтішні дані: майже кожному п’ятому українцю доводилось протягом останнього року особисто давати хабар чи робити подарунок для вирішення певного питання.

За три останні роки цей показник суттєво зменшився – з 27 до 18%. Разом з тим, 43% опитаних вважають, що рівень корупції в їх регіоні протягом останнього року зріс (три роки тому таких було майже 50%).

На думку 54% опитаних корупція – це хвороба, яка заважає розвитку суспільства, водночас 40% вважають, що корупція – це механізм, без якого вже не може існувати українське суспільство.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.