Нью-Йоркська бібліотека виклала зображення унікальних українських вишиванок

56

Нью-Йоркська публічна бібліотека нещодавно виклала для загального доступу більше 670 тисяч зображень. Серед них є і світлини карпатських вишиванок ХХ століття.

У відкритих документах – сканокопія унікального видання: «Селянське мистецтво Підкарпатської Русі», яке видали у Празі в 1926 році. Книга містить інформацію про одяг і побут мешканців Карпат. Про це повідомляє «Репортер».

vyshyvanky_gutsul12

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Набір намисто і сережки темносинього кольору

На сканокопіях видання можна побачити унікальні вишиванки початку XX століття, які носили в Карпатах. Особливо цінні — кольорові фотографії.

Раніше «Репортер» розповідав про світлини французького фотографа Жана Рауля, які він зробив під час своїх подорожей Україною у 1860-1880 роках.

vyshyvanky_gutsul10

Жан Ксав’є Рауль був членом французького фотографічного товариства. У 1860–1880-х роках в Одесі на вулиці Дерибасівській мав своє фотоательє. Він тісно співпрацював із науковцями-етнографами та багато подорожував.

За серії фотографій етнографічного жанру (центральні райони Росії, Україна, Кавказ, Білорусь, Болгарія, Румунія) фотограф отримав нагороди на Паризькій географічній виставці 1875 року і на Всесвітній виставці в Парижі (1878 рік). У кінці ХІХ століття в Росії вийшов друком його фотоальбом.

Жан Ксав’є Рауль проводив зйомки в Катеринославській губернії (Дніпропетровщина), на Київщині, Полтавщині, Чернігівщині, Поділлі. Сканокопії цього видання зберігаються в архівах Нью-Йоркської бібліотеки.

Цікава деталь. Внизу кожної зі сторінок – малюнок медалі, яку отримав Жан Рауль у Парижі в 1878 році. Ще нижче посередині — логотип його фотоательє в Одесі.

jean_raoult_20160113_06

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.