Global Ukraine

Німецьке музичне видання присвятило свій черговий випуск українським музикантам та композиторам

28

Впливовий журнал MusikTexte, що виходить в світ з 1983 року і пише про сучасну академічну музику та формує вектор дискусії між композиторами, музикантами, вченими, на майже половині своїх шпальт у лютневому номері розмістив матеріали про українське академічне мистецтво.

Декілька статей присвячені композитору Валентину Сильвестрову. Інші – таким виконавцям як Максим Коломієць, Алла Загайкевич, Олексій Шмурака. Показово, що на обкладинці видання надрукована мапа Києва.

Журналістка Марія Кауц, яка запропонувала редакції цю тематику, зазначила, що дуже важливо зараз поінформувати людей про те, яку музику створюють в сучасній Україні, який її рівень, особистість і фаховість композиторів і співаків.

«На жаль, німці ще не дуже мліють від нашої музики, але цікавляться і хочуть нас зрозуміти. Тому дуже важливо дати майбутнім слухачам інформацію про те, хто пише в Україні зараз музику і чому він її пише саме так, які процеси проходять в музичних сферах… Наші ж виконавці повинні орієнтуватися на визнання у Європі», – каже Марія Кауц.

Читайте за темою: Культурна дипломатія в Монреалі: інтерв’ю з Михайлом Блехманом

«У нас дуже багато цікавих композиторів і музикантів. Чимало з них перемагають на європейських конкурсах. Але їм не вистачає присутності в інформаційному європейському просторі. Сучасна українська музика існує. Вона має свій оригінальний голос і своїх достойних акторів, яких потрібно культурно і розумно представляти. Я в цьому питанні оптимістично налаштована», – резюмує журналістка.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.