Global Ukraine

Міжнародний валютний фонд піддав критиці нову систему оподаткування в Україні

22

«Попри недавні реформи, чинна загальна система оподаткування в Україні залишилася складною. Її складність пов’язана, головним чином, із заплутаною та подекуди двозначною мовою її текстів, що тягне за собою різне та довільне тлумачення законодавства. Це створює сприятливий ґрунт для антагонізму між платниками податків і ДФС, а брак дієвих механізмів урегулювання спорів – адміністративних або судових – лише загострює його», – така критична оцінка дана у звіті МВФ по Україні. По це повідомляє Еспресо.TV.

У МВФ наголосили, що мета пропозицій зі спрощення податкової системи в Україні «часто полягає в тому, щоб зв’язати руки ДФС або запровадити схеми, які дають платникам податків змогу обходити податкову службу».

Міжнародний валютний фонд підтримує зниження ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ) і впровадження більш суворого режиму для малих самозайнятих платників податків. Але водночас експерти Фонду вважають, що саме по собі зниження ставок навряд чи дозволить істотно зменшити рівень тіньової економіки.

Фахівці МВФ вважають, що втрачені в результаті зниження ставок ЄСВ надходження до бюджету повинні компенсуватися шляхом добре продуманих джерел, а не завдяки очікуванням, низьким ставкам і розширенню бази платників податків.

Читайте за темою: Аналітична записка ЦППР та РПР щодо проведення конституційної реформи (січень 2016 р.)

Слід зазначити, що це вже далеко не перша гучна критична заява представників МВФ за останні дні.

Нещодавно директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародний валютний фонд глибоко занепокоєний ситуацією, що склалася в уряді України й призвела до відставки міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса, і закликає владу докласти всіх зусиль для реалізації антикорупційної політики.

Як відомо і МВФ, і представники країн-кредиторів підтримували діяльність Айвараса Абромавичуса, високо оцінювали його наполегливість у впроваджені реформ. Тому на тлі нинішньої кризової ситуації в українському політикумі, така серйозна критика у звіті Міжнародного валютного фонду – дуже недобрий знак.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.