Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр представить Радбезу ООН звіт щодо ситуації в Україні

28

Як відомо, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр є  діючим головою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Саме тому після своєї недавньої поїздки до України сьогодні в Раді Безпеки ООН він презентує звіт щодо ситуації в нашій країні. Як і рік тому, центральною темою дискусії Ради теж буде криза в Україні.

Головуючий в РБ венесуельський дипломат Рафаель Рамірес в п’ятницю повідомив кореспонденту ТАРС, що Радбез не планує приймати ніяких рішень, але про всяк випадок закликав дочекатися підсумків засідання, яке почнеться о 17:00.

Франк-Вальтер Штайнмаєр зазначив, що Німеччина визначила три пріоритети для свого головування в ОБСЄ: відновлення діалогу, довіри і безпеки. Це, в першу чергу, стосується «українського питання», яке часто обговорюється в організації протягом останніх двох років. ОБСЄ відіграє важливу роль у врегулюванні конфлікту, будучи членом Тристоронньої контактної групи, а також здійснюючи нагляд за режимом припинення вогню і відведення озброєнь за допомогою розгорнутої на Донбасі Спеціальної моніторингової місії (СММ).

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

В останні тижні ОБСЄ повідомляла про загострення ситуації на сході України. 26 лютого Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Занньер заявив, що спостерігачі організації фіксують переміщення важких озброєнь до лінії зіткнення.

«Є ризик, що інтенсивність конфлікту може зрости і перемир’я буде ставати все менш стабільним», – попереджає він, підкреслюючи, що організація намагається різними засобами зміцнити режим припинення вогню і сприяти розмінуванню.

Читати за темою: Стивен Пайфер: Запад может прийти к выводу, что ситуацию в Украине невозможно исправить

Щодо самої суті доповіді Франка-Вальтера Штайнмаєра, то експерти зазначають, що вона може бути досить критичною. Відомо, що напередодні німецький міністр зазначив: «Погодна ситуація в політиці України нагадує бурю. Зараз дуже багато вітру в Києві, хоч на порозі весна».

Міністр наголосив, що Європа уважно стежить за ситуацією в Україні і теперішні події викликають «велике  занепокоєння».

«Європа спостерігає за Україною уважно, тому що ми хочемо, щоб зусилля по здійсненню реформ не припинилися. Потрібна політична стабілізація» , – наголошував він.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.