Le Figaro: «Президент Петро Порошенко – в стані очікування»

55

Втративши більшість у Верховній Раді, Президент Порошенко, вірогідніше за все, зробить ставку на дострокові парламентські вибори в липні або наприкінці жовтня цього року. Про це пише кореспондент Le Figaro П’єр Авріль, передає «Слово і Дело».

«Через два роки після революції на Майдані країна переживає політичну кризу і страждає від корупції», – йдеться в статті.

Чотири дні тому спікер Верховної Ради оголосив про розкол урядової прозахідної коаліції. Глава уряду Арсеній Яценюк і Петро Порошенко втратили більшість. «У них менше 30 днів на те, щоб знайти нового партнера, в іншому випадку будуть призначені дострокові парламентські вибори», – пише кореспондент Le Figaro.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Порошенко-2

За словами П’єра Авріла, замаячив привид 2005 року. Тоді перший незалежний прозахідний уряд в історії України зазнав поразки. Збентежені, західні партнери залишили уряд Києва, повернувши його до проросійської орбіти. Президент Порошенко намагається за всяку ціну уникнути повторення сценарію 2005 року.

У статті підкреслюється, що Арсеній Яценюк уникнув відставки в результаті маневру, ініційованого самим Президентом. Цей маневр розрахований на те, що фрондери заспокояться і вдасться виграти час.

Боротьба з корупцією повинна стати пріоритетом політики Києва – пише Die Welt. Україна страждає від незнищенної корупції і порочної економічної політики. Реформи для України – питання виживання.

Читати за темою: Ігор Решетняк: більшість французів вважає Україну жертвою протистояння з Росією

«Якщо організувати вибори сьогодні, Петро Порошенко, напевно, їх програє своїм колишнім союзникам або «Опозиційному блоку». Саме тому він робить все для розпуску Ради, щоб організувати вибори в липні або в кінці жовтня, а за цей час поправити ситуацію», – каже політолог Вадим Карасьов. Негайний розпуск ВР кинув би країну в нестабільність і завадив би МВФ здійснювати фінансові ін’єкції, підкреслив експерт.

Нагадаємо, політолог Олексій Голобуцький визнав, що нинішня Верховна Рада все ще має певний потенціал для плідної роботи, навіть в умовах існуючої політичної кризи.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.