Країни «Вишеградської четвірки»: «Якщо не вжити заходів – ситуація з мігрантами стане неконтрольованою»

40

Про такі тривожні перспективи йдеться у спільній декларації глав урядів країн «четвірки» – Польщі, Чехії, Словаччини і Румунії – прийнятій напередодні у Празі.  Про це повідомляє Укрінформ.

«Якщо ми хочемо запобігти повторенню минулорічного сценарію, нашим головним пріоритетом має залишитися швидка імплементація узгоджених у рамках ЄС дій у сфері зміцнення зовнішніх кордонів. Якщо ми не зробимо відповідних кроків і, таким чином, не зміцнимо контроль над найбільш значними відрізками зовнішнього кордону ЄС, не зупинимо напливу мігрантів, то ситуація може вийти з-під контролю»,- зазначається в декларації.

Такий розвиток подій міг би поставити під загрозу основи євроінтеграції – Шенгенську зону і можливість вільного пересування людей, а також мав би негативні економічні, соціальні наслідки.

Художня лялька

Брелок “Тризуб”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Члени групи зауважили, що в разі неспроможності розв’язати проблему охорони кордонів й налагодити ефективну співпрацю з Туреччиною у справах біженців слід підготувати «альтернативний план» для негайної реалізації.

«Якщо б виявилося, що необхідними є подальші кроки щодо зміцнення зовнішніх кордонів в регіоні Західних Балкан, ситуація могла б мати наслідки для Греції. У такому випадку необхідно було б надати Греції усіляку підтримку і допомогу на відповідному рівні. Зокрема, й гуманітарну допомогу», – підкреслюється в заяві групи.

У зустрічі глав урядів «Вишеградської четвірки» також взяли участь Прем’єр-міністр Болгарії і Президент Македонії. Болгарський дипломат надав інформацію, що кількість мігрантів, розміщених в спеціалізованих Центрах для біженців на території Болгарії, постійно скорочується. За даними Національного агентства у справах біженців, в одному з таких центрів у місті Харманли, здатного прийняти до трьох тисяч чоловік, в даний час знаходяться не більше 140 мігрантів. В Болгарії залишаються лише ті мігранти, у яких є родичі, а інші намагаються покинути країну, багато з них оголошені в розшук.

Як відомо Болгарія взяла на себе зобов’язання приймати мігрантів з інших країн Євросоюзу, у тому числі з Греції та Італії.

Паралельно цим подіям, Фонд імені Бертельсмана (Bertelsmann Stiftung) опублікував дані соцопитувань з різних проблемних питань щодо мігрантів, повідомляє Deutsche Welle

В звіті фонду наголошується, що 87% опитаних в 28 країнах ЄС виступили за спільну охорону зовнішніх кордонів Європейського Союзу. 79% підтримали ідею справедливого розподілу мігрантів по всіх державах блоку. При цьому 69% респондентів погодилися з тим, щоб країни, що знімають з себе відповідальність за прийом біженців, отримували менше коштів з фондів ЄС.

За даними соціологів, найменшу підтримку (понад 54%) ідея справедливого розподілу біженців отримала у нових країнах ЄС, що приєдналися до нього з 2004 року – таких як Польща, Чехія, Болгарія і Румунія.

Читати за темою: Ігор Решетняк: більшість французів вважає Україну жертвою протистояння з Росією

Втім, як вважають соціологи, ці цифри не дозволяють судити, наскільки в тій чи іншій країні розвинена культура гостинності. Так, наприклад,  майже дві третини громадян Чехії виступають проти прийняття мігрантів з «гарячих точок» світу.

А от Австрія 15 лютого внесла до списку «небезпечних країн» Алжир, Марокко, Туніс, Грузію, Гану і Монголію. Це означає, громадяни цих держав будуть мати мало шансів отримати притулок в Австрії.

Минулого року австрійська влада отримала 90 000 клопотань про надання притулку. Для країни з населенням в дев’ять мільйонів чоловік така кількість звернень стала однією з найбільших в Євросоюзі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.