Громадська Рада МЗС і Духовенство оприлюднили заяву з засудженням російської пропаганди проти України

49

Розширене засідання Громадської ради за участі Міністра Павла Клімкіна та членів Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій відбулося 23 лютого 2016 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Міністр закордонних справ України поінформував про заходи, яких вживає МЗС з протидії російській агресії на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополь  та на сході України. Павло Клімкін наголосив на об’єднувальній ролі церковних лідерів та закликав їх доносити до кожного вірянина правду про ситуацію в Україні.

Учасники засідання обмінялися думками щодо шляхів протидії антиукраїнській пропаганді, яка ведеться Російською Федерацією в рамках «гібридної війни» проти України.

Брелок “Тризуб”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

За результатами дискусії Громадська рада ухвалила Заяву, в якій висловила занепокоєння спробами певних зовнішніх та внутрішніх сил дестабілізувати українське суспільство, використовуючи релігійний фактор. Як стало відомо РІСУ, за ухвалення цієї заяви виступили усі учасники засідання, за винятком лише представників УПЦ (МП). Вони утрималися при ухваленні документу.

Громадська рада звернулася до міжнародної спільноти з проханням  вжити дієвих заходів для захисту фундаментальних прав і свобод віруючих громадян на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь  та в окремих районах Донецької та Луганської областей, непідконтрольних українській владі.

Читати за темою: Зустріч Патріарха Кирила і Папи Франциска, як черговий кульбіт кремлівської пропаганди

«Замість пошуку шляхів для захисту фундаментальних прав віруючих на цих територіях, в інформаційному просторі, особливо в російських медіа, і надалі є чимало маніпуляцій та пропаганди, які стали інструментами гібридної війни і подальшого розпалювання ворожнечі. У такий спосіб провокуються нові лінії напруги всередині України, дестабілізується тривалий мирний і стабільний розвиток релігійного середовища, фальсифікується інформація в ЗМІ, чиняться спроби змінити світову громадську думку на користь країни-агресора», – наголошується в документі.

У заяві підкреслюється необхідність «протидіяти використанню релігії для роздмухування ворожнечі та ескалації конфлікту».

Як відомо, два тижні тому відбулась славнозвісна зустріч Папи Римського Франциска і Патріарха РПЦ Кирила, результатом якої стала провокативна декларація. Її пункти, що стосувались України, були розкритиковані главами всіх церков України, окрім УПЦ Московського патріархату.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.