Голландські ЗМІ: викрадені з Музею Західної Фрісландії картини знаходяться у приватних осіб в Україні

522

Картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), початково знаходилися у президента алчевського футбольного клубу “Сталь” Володимира Полубатка.

Про це повідомляє De Volkskrant з посиланням на власні джерела. Як відзначає голландське видання, полотна знаходилися в квартирі Володимира Полубатка в Києві.

Після того, як ця інформація стала відома українським правоохоронних органам, спеціальний підрозділ поліції провів обшук в приміщенні та знайшов картини. Проте, за інформацією видання, правоохоронці намагалися нажитися зі знахідки та продати приватним покупцям в Італії.

Окрім того, керівник поліцейського підрозділу згодом нібито надав картину в якості хабаря представникові СБУ, дані якого журналісти не уточнюють.  Після революції в Україні та втечі екс-президента Віктора Януковича чиновник СБУ, як пише видання, зник в Луганську, забравши з собою викрадені картини. Згодом під час військових дій картини були знайдені на Луганщині добровольчими батальйонами.

Наразі, як пише голландська газета, картини перебувають в руках різних осіб. В червні низка українських ЗМІ повідомили про можливу причетність президента ФК «Сталь» Володимира Полубатка до фінансування терористів на Луганщині. Ця інформація була озвучена також на брифінгу в МВС від радника міністра Станіслава Речинського. Однак згодом адвокати Володимира Полубатка спростували причетність свого клієнта до подій на Сході.

Читати за темою: Анна Маніаті: Наш сайт є єдиним джерелом інформації про Україну в Греції

Як відомо, картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, наразі знаходяться в руках українських військових. Відбувалися переговори про повернення картин з представником батальйону ОУН-2 Борисом Гуменюком, який просив грошову компенсацію за їх повернення та зміг надати фото одного полотна, але згодом припинив контакти з голландцями.

В той же час в уряді Нідерландів заявили, що немає причин сумніватися в тому, що Україна сприятиме розслідуванню справи викрадених картин з Музею Західної Фрісландії.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.