Global Ukraine

Антиукраїнський фільм французького режисера обурив іноземних журналістів

32

Іноземні представники медіа, які працюють в Україні, обурені перекручуванням подій в Україні у фільмі Поля Морейри «Україна – маски революції». Стрічка була кілька днів тому показана у Франції.

maidan0Відкритий лист за підписом 18 журналістів на адресу директора французького телеканалу Canal опублікував сайт Teleobs. «Ми були шоковані документальним фільмом Поля Морейри, трансльованому на каналі Chanel +» – пишуть журналісти. Сам канал пов’язують з холдингом Bollore, в якого є фінансові зв’язки з Росією. Крім того, журналістами помічений дивний збіг: назва «Маски революції» для інформаційного простору не нова. Так, картину «Київ: Маски революції» вже під час Революції Гідності транслював російський канал Russia Today. Про це повідомляє ресурс depo.ua.

За їхніми словами, у стрічці відсутнє розуміння складного питання російсько-українських відносин, має місце плутанина, підкріплена рядом помилок, неперевірена інформація та маніпуляції монтажем.

Журналісти також вказують на викривлену подачу інформації про праві радикальні рухи в Україні, мовне питання та подвійне трактування анексії Криму. «Після революції населення Криму переважною більшістю проголосувало на референдумі «за» вірність Росії» – лише це стверджує Поль Морейра. У той час як зникає конкретний контекст, за яких умов було проведене голосування, а саме – системне розгортання російських військових сил на півострові», – підкреслюють автори листа.

Таку інформацію оприлюднило «Радіо Свобода».

Також представники медіа невдоволені тим, як у фільмі висвітлені бойові дії на Донбасі, зокрема участь українських добровольчих батальйонів. Вони заперечують, що події 2 травня 2014 року в Одесі, як стверджує Морейра у фільмі, не були достатньо вивчені, і визнають, що «ця драма не єдина за останні два роки, яка залишається нез’ясованою».

Іноземні журналісти, які працюють кореспондентами у Києві та регіонах України, наголошують, що упродовж останніх двох років вони вивчають перетворення в Україні. Те, що вони бачать, і що відбувається на їхніх очах зовсім не відповідає тому, що показує автор фільму. Тому вони й відчули «дискомфорт» та «професійну образу свого покликання».

Фільм Поля Морейри «Україна – маски революції» про події в Україні 2013-2014 років поданий в кращому жанрі російської фабрики пропаганди. Він розповідає про «екстремістські націоналістичні батальйони в Україні», про «криваву бійню в Одесі», про жорстокі бої на Майдані у Києві, при цьому не згадуються причини початку революції… Морейра у своєму блозі написав, що його фільм-розслідування суперечить загальноприйнятій картині подій, і що він зіткнувся з різким запереченням його думки.

Напередодні посольство України у Франції просило не показувати цю стрічку. Але звернення дипломатів не було почуте. Після цього дипломати висловили свою жорстку критику.

Обурилися одіозній картині і самі французи. Розгромний відгук під назвою «Chanel+ презентує втілення мови Кремля» вийшов у Liberation, критичну рецензію на «Маски революції» оглядача Бенуа Віткіна опублікував Le Monde.

Читайте за темою: Російська інформаційна експансія для Нідерландів: міфи і фейки про Україну

Комісія з журналістської етики України звернулась до французького Альянсу незалежних прес-рад Європи зі скаргою на дії телеканалу Canal+ та, зокрема, Поля Морейро.

mmaidan1

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.