У Європі почалась акція “Свободу Надії Савченко – ми голодуємо”

52

У низці європейських країн 15 лютого стартує акція «Свободу Надії Савченко – ми голодуємо». Ініціативу депутатів Ради Європи підхопили соціальні мережі і громадські активісти у багатьох країнах.

До акції може приєднатись будь-хто і будь-де у Європі на день, два чи на кілька годин, провівши символічне голодування, розповіла чеський депутат Крістіна Зеленкова. Головне, за її словами, – показати Надії Савченко, що вона не одна, що про неї думають. Акція триватиме до кінця лютого. Вона спрямована на привернення уваги  і до долі інших політв’язнів.

У Чехії в, так званому, «ланцюговому» голодуванні на підтримку українки вже беруть участь кілька осіб. І щодня їхня чисельність зростає.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до вбивства двох співробітників ВГТРК і незаконному перетині російського кордону. Вона всі звинувачення відкидає і стверджує, що до того моменту вже була захоплена сепаратистами, які потім її переправили до Росії. У середині грудня суд продовжив арешт Надії Савченко до 16 квітня. Після цього вона, на знак протесту, оголосила голодування – третє з моменту її арешту влітку 2014 року.

Нагадаємо, що майже рік тому у Росії група активістів і правозахисників направила лист до адміністрації Володимира Путіна, який підписало понад 11 000 чоловік, з проханням звільнення і виправдання української льотчиці. У його головних тезах значилось (тези подаються мовою оригіналу):

«… Мы обращаемся к Вам как к гаранту соблюдения законности на территории нашей страны. При этом не имеет значения,  идет ли речь о соблюдении права на гуманное обращение и справедливый суд в отношении гражданина России или гражданина любого другого государства.

Мы обращаем Ваше внимание на то, что гражданка Украины Надежда Савченко с 15 декабря держит бессрочную голодовку в знак протеста против ее похищения с территории Украины и содержания под стражей в России. Ее здоровье и жизнь находятся в опасности. Еще несколько дней — и она умрет…

Между тем обоснованность обвинений против Савченко до сих пор ничем не доказана. Ее защита располагает доказательствами ее непричастности к гибели российских журналистов при минометном обстреле недалеко от Луганска.

У Савченко есть твердое алиби: она была взята в плен сепаратистами значительно раньше, чем начался этот обстрел. Такие доказательства не были опровергнуты следствием. Более того, следователи до сих пор не исследовали документы, предоставленные защитой…

Сложившаяся ситуация требует Вашего вмешательства для восстановления конституционных гарантий прав человека в этом конкретном случае.

Надежда Савченко должна быть освобождена из-под ареста, и жизнь ее должна быть таким образом спасена.

Читайте за темою: Ігор Решетняк: більшість французів вважає Україну жертвою протистояння з Росією

Российское законодательство предусматривает даже для обвиняемых по самым тяжким статьям Уголовного кодекса альтернативные меры  пресечения — подписка о невыезде, домашний арест. Никаких технических сложностей для того, чтобы содержать Савченко под домашним арестом, не существует…

В России с давних лет  существует великая традиция милосердия. Именно здесь, на нашей земле, трудился немецкий врач, святой доктор Гааз, который отдал все свои силы без остатка на улучшение состояния заключенных в тюрьмах. И сегодня, в память о нем, мы просим Вас проявить к Надежде Савченко личное милосердие, от которого зависит ее жизнь…»

Враховуючи ситуацію, що склалась сьогодні навколо суду над Савченко, звернення не було взяте до уваги.

Нагадаємо, що я повідомляла Українська служба ВВС з посиланням на AFP, минулоріч чотирнадцять міністрів закордонних справ ЄС та французький посол провели флеш-моб  на підтримку українки. Вони взяли в руки фото ув’язненої у РФ Надії Савченок з закликом звільнити «незаконно викрадену  льотчицю».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.