11 українців знаходяться у місті Алеппо, оточеному військами Башара Асада

30

Як повідомило в Twitter Посольство України в Сирії в місті Алеппо, де йдуть активні бої між військами сирійського президента Башара Асада, яких підтримує авіація РФ, і повстанцями, знаходяться 11 громадян України. За останні дні місто було практично оточено.

Посольство з’ясувало, що в Алеппо проживало 11 громадян України. Яка їхня доля – поки що невідомо. Співробітники дипломатичної установи намагаються вийти на прямий зв’язок для можливого порятунку в разі необхідності.

Тимчасово повірений у справах України в Сирії Володимир Джиджора повідомив, що налагоджено співпрацю з керівником місії Міжнародного комітету Червоного Хреста. Сторони домовилися спільно рятувати українських громадян.

Художня лялька

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Як повідомлялося раніше, у зв’язку із загостренням ситуації з безпекою, посольство України в Сирії тимчасово буде евакуйоване в Ліван з 1 березня 2016 року.

Тим часом міністр закордонних справ Саудівської Аравії Аділь аль-Джубейр, після зустрічі зі своїм марокканським колегою Салахаддін Мізваром, провів прес-конференцію повідомив про існування плану «Б» при невдалому результаті мирних переговорів по Сирії,  передає агентство «Анадолу».

«Завтра і післязавтра в Мюнхені буде обговорюватися питання підготовки нової конституції Сирії. Наша позиція незмінна: Башару Асаду немає місця в перехідному уряді», – заявив міністр.

Читати за темою: Забуті в Азії…

За його словами, Росія своїм втручанням і бомбардуваннями помітно ускладнила досягнення миру. На цей випадок у арабських країн існує альтернативний план дій, якому буде реалізований  при невдалому результаті переговорів. Не виключена і наземна операція, деталі якої обговорюються з союзниками.

Можливо, саме на тлі цієї досить жорсткої заяви, Росія сьогодні нібито  запропонувала встановити режим припинення вогню в Сирії з 1 березня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на західного чиновника. За його словами, на даний момент не було досягнуто будь-якої угоди з цього питання, а у США є певні побоювання щодо деяких пунктів російської пропозиції.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.