ТОП-9 ключових подій 2 січня 2016 р. для України

60

9. Інтерпол видалив інформацію про розшук Д. Яроша

Наголошується, що розшукова картка, яка раніше була оприлюднена на сайті Інтерполу, відсутня. Також немає інформації про розшук екс-лідера ПС в переліку осіб, розшукуваних Росією.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Серія скульптур «Дерево Життя»

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Брелок “Тризуб”

Оригінал повідомлення

8. Україна головуватиме в Радбезі ООН в 2017 році

Як уточнили в Представництві, головування дає можливість «формувати порядок денний дискусій в Раді Безпеки і визначати, які запитання найбільш пріоритетні для обговорення».

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

7. ДНР і ЛНР демонструють своє «людське» обличчя

За інформацією місцевих мешканців, банди російсько-терористичних військ, котрі дислокуються в районі н.п. Озерянівка Донецької області, викрадають молодих жінок (здебільшого віком 25-26 років). Загарбники утримують полонянок у наметах та налагодили канал продажу дівчат закордон.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

За даними розвідки, терористи «ДНР» ріжуть один одного і тікають з поля бою.

ghall.com.ua
ghall.com.ua

Оригінал повідомлення

6. Санкції з чиновників режиму В. Януковича можуть зняти, бо Київ не висунув звинувачень

Скандали в українській верхівці і бездіяльність прокуратури в питанні боротьби з корупцією та притягнення до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських чиновників в Україні.

Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на західних чиновників, які займаються Україною.

Оригінал повідомлення

5. МЗС Польщі назвало російсько-український конфлікт однією з загроз 2016 року

Міністр закордонних справ Польщі В. Ващиковський серед загроз та викликів 2016 року для Польщі назвав, зокрема, не врегульований російсько-український конфлікт та наслідки розширення так званої «Ісламської держави».

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

4. Торгівельні війни України та Росії набувають чинності

Для російських товарів замість нульової ставки, яка діє згідно з угодою про встановлення режиму вільної торгівлі між країнами СНД, тепер діє режим найбільшого сприяння (максимальний рівень, дозволений умовами членства України в СОТ для країн-членів цієї організації).

Оригінал повідомлення

Ембарго на низку товарів із РФ, введене українським урядом у відповідь на російське ембарго, що набере чинності 10 січня, діятиме до 5 серпня 2016 року. «Ця постанова набирає чинності з 10 січня 2016 року. Постанова втрачає чинність 5 серпня 2016 року або після скасування заборони ввезення на митну територію Російської Федерації товарів сільськогосподарського призначення, продукції та сировини, що походять з України», – йдеться у постанові Кабміну.

Оригінал повідомлення

3. Набрала чинності конвенція про відповідальність за фальшиві ліки

1 січня почала діяти конвенція Ради Європи «Медікрім», стороною якої є Україна. Цей міжнародний договір був підписаний ще в 2011 році і вступив в законну силу з 1 січня 2016 року – після того, як його ратифікували перших 5 держав (Україна, Молдова, Угорщина, Іспанія та Гвінея).

Оригінал повідомлення

2. Перспективи розвитку енергетичної та морської взаємодії з Кримом

Керівник Херсонських магістральних електромереж компанії Укренерго І. Босько зазначив, що роботи на ПЛ 220 Каховка-Титан повністю завершено, але лінія не підключена до електроенергії. Подача електроенергії на Крим припинена.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Графіки подачі світла в анексованому Криму не дотримуються, справедливого розподілу електроенергії немає. Одним з найбільш проблемних регіонів стала Велика Ялта. Там люди змушені по чотири-п’ять годин сидіти без світла, і, за словами місцевих жителів, після такої тривалої перерви електроенергію подають на годину, а потім знову «багатогодинна пітьма».

Оригінал повідомлення

В районі торгового центру «Апельсин» була знову перекрита дорога. Цього разу її блокували обурені мешканці, у яких вже близько двох діб немає світла.

ukr.obozrevatel.com
ukr.obozrevatel.com

Оригінал повідомлення

Заявлена раніше координатором громадянської акції з блокади анексованого Росією Криму Л. Іслямовим морська блокада усього півострова неможлива.

«По-перше, морська блокада усього Криму – це неможливо, для цього потрібно мати військові кораблі, і, напевно, це може здійснити тільки НАТО, якщо буде відповідне рішення», – сказав М. Джемілєв. За його словами, йшлося про посилений контроль тієї продукції, яка, за його інформацією, на баржах йде контрабандним шляхом через нейтральні води.

Оригінал повідомлення

1. РФ заявляє, що позиція України щодо Придністров’я погано впливає на ситуацію

У Москві стурбовані, що позиція української влади в питанні придністровського врегулювання негативно позначається на ситуації в регіоні. Про це заявив заступник глави Міністерства закордонних справ РФ Г. Карасін: «Показником еволюції позиції Києва в придністровському врегулюванні є також затягування з травня 2015 року призначення нового політичного представника української сторони в переговорному форматі «5+2».

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.