ТОП-10 ключових подій 7 січня 2016 р. для України

67

10. Українських школярів та першокурсників безкоштовно готуватимуть до вступу до провідних західних вишів

Презентація проекту Ukraine Global Scholars відбудеться 9-го січня. Випускники коледжів Ліги плюща розкажуть учням 8-11 класів та студентам-першокурсникам про можливості безкоштовної освіти на кордоном.

Оригінал повідомлення

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

9. НАБУ взялося розслідувати придбання прокурором сил АТО дорогої нерухомості

Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування за фактом придбання головним військовим прокурором сил АТО Костянтином Куликом дорогої нерухомості під час його роботи у військовій прокуратурі.

www.unian.ua
www.unian.ua

Оригінал повідомлення

8. США підозрюють Росію у причетності до кібератак на електромережі України

Центральне розвідувальне управління, Агентство національної безпеки, Департамент внутрішньої безпеки США розслідують, чи причетні російські урядові хакери до кібератак на українські електромережі в грудні 2015 року.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

7. В. Шокін саботує реформи – член Харківської правозахисної групи

Генпрокурор України В. Шокін саботував останній раунд реформ у органах прокуратури, через що під виглядом нової дієздатної системи збереглася стара. Про це йдеться у висновках члена Харківської правозахисної групи Г. Койнаш, опублікованих на сайті Атлантичної ради.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

6. Ініціативи Європейського Союзу та український контекст

Єврокомісія прийняла низку програм прикордонного співробітництва на загальну суму 1 млрд євро для підтримки соціально-економічного розвитку в регіонах, з якими межує ЄС. Як приклад в Єврокомісії навели проект «Чиста ріка» вартістю 3,8 млн євро між Румунією та Україною, покликаний зберегти екологічну цінність басейну Дунаю.

Оригінал повідомлення

Начальник Головного комісаріату поліції Вільнюського округу К. Ланчінскас йде зі своєї посади, щоб проводити реформи правоохоронних органів в Україні. «Я виграв конкурс на заміщення посади керівника місії Європейського союзу в Україні. Це консультативна місія. Ми надаватимемо допомогу Україні в реформуванні правоохоронних органів: поліції, прикордонних органів та інших», – сказав він.

Оригінал повідомлення

Керівництво ЄС жодним словом не згадало Україну та РФ під час зустрічі, присвяченій головуванню Нідерландів в Раді ЄС у найближчі півроку. Представлення пріоритетів відбулося 7 січня в Амстердамі.
Зокрема, прем’єр-міністр Нідерландів М. Рютте у своєму виступі наголосив, що головування його країни буде «прагматичним і орієнтованим на результат». Серед серйозних проблем, які стоять перед Європою він назвав наплив біженців, екстремізм та тероризм, фінансові та економічні кризи.
На відсутність згадки про Україну та Росію у виступі керівників ЄС звернув увагу брюссельський кореспондент Радіо Свобода Р. Йозвяк. «Жодного слова про Росію та Україну під час представлення планів на президентство Нідерладів Юнкером, Тіммермансом та Рютте», – написав він у Твіттері, додаючи, що лідери згадали Туреччину, а питання України та Рф, на його думку, більше ніж питання міжнародної політики.

Оригінал повідомлення

5. Третейський суд в Гаазі розгляне позов І. Коломойського проти Росії

Постійний арбітражний суд у Гаазі погодився розглянути позов українського олігарха І. Коломойського проти Російської Федерації, щодо аеропорту Бельбек. Позов подано у зв’язку з тим, що компанія Коломойського мала контракт на обслуговування пасижирського терміналу аеропорту Севастополі до 2020 року. Сам Коломойський оцінив свої втрати пов’язані з аеропотом у 15 млн. доларів.

Оригінал повідомлення

4. В Криму режим надзвичайної «енергетичної» ситуації

Надзвичайна ситуація в Криму, викликана дефіцитом електроенергії, завдала промисловим підприємствам регіону збиток в $12 мільйонів.

Оригінал повідомлення

Режим надзвичайної ситуації, запроваджений у Криму через енергодефіцит, триватиме щонайменше до травня.

KRYM.ORG
KRYM.ORG

Оригінал повідомлення

3. На Донбасі ситуація загострюється, бойовики накопичують техніку

Станом на 7 січня обстановка вздовж лінії розмежування сторін в зоні АТО суттєво загострилась та має тенденцію до погіршення. Про це повідомив прес-офіцер СЦКК підполковник С. Берець. За його даними, у ніч з 6 на 7 січня ситуація видалась дуже напруженою. «Проросійські терористи в черговий раз підтвердили, що для них немає нічого святого, а Святвечір приніс рекордну кількість обстрілів з початку 2016 року», – заявив Берець.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Терористи накопичили бронетехніку та озброєння на кількох напрямках у зоні проведення антитерористичної операції, що свідчить про їхні наміри розпочати масовані провокаційні дії проти українських військовослужбовців.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

У зоні АТО знаходиться близько 7 тис. 700 російських військових. Про це в заявив начальник управління ГУР МОУ В. Скібіцький.

Оригінал повідомлення

2. Українські компанії отримали вже понад тисячу сертифікатів на експорт до ЄС

«Той факт, що українські експортери отримали майже тисячу сертифікатів лише за перші кілька днів січня свідчить про успішний початок дії зони вільної торгівлі з ЄС», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, найбільше сертифікатів видано до Великої Британії – 451 та Австрії – 280 (йдеться переважно про яблучний концентрат); до Польщі – 62 (безбарвне скло), до Німеччини – 57 та Іспанії – 42 (переважно мед), до Франції – 35 (переважно насіння та мед).
Сертифікат EUR.1 підтверджує статус преференційного походження товару та застосовується для безмитного експорту продукції до країн ЄС.

Оригінал повідомлення

  1. Світовий банк прогнозує зростання економіки України у 2016 році

Світовий банк прогнозує зростання економіки України у 2016 році на 1% – після скорочення на 12% у 2015. У 2017 Україні прогнозують економічне зростання у 2%. Про це йдеться у новій доповіді, яку Світовий банк представив у Вашингтоні.

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.