Global Ukraine

ТОП-10 ключових подій 6 січня 2016 р. для України

33

10. П. Порошенко скасував необхідність наявності реєстрації у переселенців

Президент України П. Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з пропозиціями президента (№2166).

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

9. Міноборони затвердило концепцію розвитку Сил спецоперацій

«Завдання створення ССО для нашої країни не нова. ССО виконують не тільки розвідувальні завдання, але також, наприклад, інформаційні – нам потрібен ресурс, ми повинні працювати з інформацією, піаром тощо. На цьому етапі увагу планується приділити технічному оснащенню військових частин – у цьому нам готові допомагати західні партнери. Мова йде про засоби зв’язку, навігації, доставки та евакуації», – сказав командувач ССО І. Луньов.

censor.net.ua
censor.net.ua

Оригінал повідомлення

8. Підготовка батальйону звільнення Криму та перспективи судових «баталій» через Крим

Активісти блокади Криму мають намір залишатися на тому ж місці і формувати там батальйон для участі в майбутньому звільненню півострова від російської окупації. «Буде готуватися для входу в Крим, тому що це нова поліція, яка буде всередині Криму, нова Нацгвардія, яка буде там вже очищати Крим від тих “сепараторів”, які там засіли, і від тих ворожих елементів, які там залишаться після визволення Криму», – сказав Л. Іслямов.

RU.KRYMR.COM
RU.KRYMR.COM

Оригінал повідомлення

НАК «Нафтогаз України» уклала угоду з американською юридичною компанією Covington & Burling LLP щодо захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, пов’язаних із окупацію Автономної Республіки Крим.

КОРРЕСПОНДЕНТ.NET
КОРРЕСПОНДЕНТ.NET

Оригінал повідомлення

Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих «вишок Бойка» – бурових установок для видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі. У 2014 році бурові установки української державної компанії «Чорноморнафтогаз» було захоплено Росією під час анексії Криму.

DT.UA
DT.UA

Оригінал повідомлення

Постійний третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов українського бізнесмена І. Коломойського до Росії. Позивачами виступають Коломойський і компанія-експлуатант ТОВ «Аеропорт Бельбек». Заявники стверджують, що Росія порушила двосторонній договір про інвестиції з Україною.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

7. «Кримська естафета» перейшла від Pepsico до Узбекистану

Російське представництво компанії Pepsico видалило з сайту брошури, які містили карту Росії з включеним до неї Кримом.

Оригінал повідомлення

Прем’єр-міністр Узбекистану Ш. Мірзійоєв 30 грудня затвердив документ, в якому кримське місто Ялта позначено як частина Росії. Це зазначено в переліку запланованих на 2016 рік міжнародних виставок-ярмарків, в яких пропонується взяти участь узбецьким компаніям.

ФОТО: КУКСІН СЕРГІЙ
ФОТО: КУКСІН СЕРГІЙ

Оригінал повідомлення

6. ЄС і ЄБРР запустили в Україні програму підтримки малих і середніх сільгосппідприємств

«Останній проект у рамках цієї спільної програми ЄС-ЄБРР і перший проект цього типу в Україні передбачає надання кредиту на 5 млн дол. підприємству «Кищенці» – приватному диверсифікованому виробнику сільськогосподарської продукції, розташованому в Черкаській області в центральній частині України».

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

5. Очікувана чергова «демонстрація обличчя» бойовиків

Ватажок бойовиків «ЛНР» І. Плотницький заявив, що звільнення українських полонених, про яке він раніше повідомляв, не відбудеться.

Оригінал повідомлення

Із терористичного батальйону «Сомалі» втекло 14 терористів через нелюдське ставлення їхнього ватажка, відомого злочинця на прізвисько «Гіві».

ukr.obozrevatel.com
ukr.obozrevatel.com

Оригінал повідомлення

Поруч з цим масштабний процес розмінування на Донбасі розпочнеться навесні. І. Геращенко зазначила, що питання розмінування на Донбасі обговорювалися у всіх підгрупах тристоронньої Контактної групи в Мінську.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

4. Диверсифікація транзитних маршрутів та проблеми зовнішньоекономічної діяльності для України

15 січня з Іллічівська відправиться демонстраційний рейс контейнерного потягу за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай. Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури.
«Даний маршрут є новим напрямом «Шовкового шляху» та альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії. Він включає паромні переправи Чорного та Каспійських морів (Іллічівськ – Батумі і Алят – Актау-Порт) і має стати конкурентним в порівнянні з традиційним сухопутним маршрутом», – зазначили в міністерстві.

Оригінал повідомлення

А. Яценюк обговорив проблему транзиту з главами урядів Казахстану і Азербайджану.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

Казахстан повідомив, через які пункти пропуску і на яких умовах Росії будуть йти товари з України. Однією з умов РФ є надання російській стороні відомостей з контрактів казахстанських компанії з українськими контрагентами.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

Україна в 2015 році не використала квоти на постачання в ЄС баранини, грибів і часнику. У список незатребуваних квот також потрапили оброблена продукція з молочних вершків і зернових, сигари і сигарети, а також продукти переробки солоду і крохмалю.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

3. ЄС нагадав обіцянки Києва та офіційно прокоментував ситуацію зі скандальною поправкою до бюджету, яка гальмує безвізовий режим

Європейський союз узгодив офіційний коментар щодо скандальної ситуації, яка склалася через включення до Держбюджету норми, яка відтерміновує до 2017 року впровадження електронних декларацій про майно та доходи держслужбовців та офіційних осіб. Дипломати нагадали, що в наприкінці грудня «українське керівництво взяло зобов’язання, що в першому кварталі 2016 року буде створено діючу Національну агенцію із запобігання корупції і відразу після того буде запущено механізм перевірки активів та можливих конфліктів інтересів держслужбовців. Це означає, що НАЗК має розпочати діяльність до 1 квітня 2016 року. До цього часу мають бути призначені всі п’ять членів (керівництва НАЗК) і має тривати набір інших співробітників. Це також означає, що система електронних декларацій має бути запущена якнайшвидше, а агенція має отримати можливість перевіряти не лише ці, але й старі декларації держслужбовців».

Оригінал повідомлення

2. На В. Путіна й Росію подадуть до Європейського суду з прав людини за збитий МН-17

«Зараз адвокат Д. Скіннер, який представляв жертв катастрофи Локербі, у якій Ліван узяв на себе відповідальність (рейс Pan Am зазнав катастрофи 21 грудня 1988 через вибухівку на борту), іде в Європейський суд із прав людини зі справою проти РФ і Путіна особисто у відношенні того, що сталося із МН-17 і щодо російського втручання в Україну”, – заявив засновник Bellingcat.

Оригінал повідомлення

1. Україна подасть позов проти РФ до Міжнародного суду ООН

Україна збирається подати позов проти Росії в Міжнародний суд ООН за підтримку тероризму. «Наступний рік буде пов’язаний з ініціюванням великої справи в Міжнародному суді ООН, де Україна звернеться з вимогою до Росії по конвенції з підтримки тероризму», – зазначив міністр юстиції П. Петренко.
За словами міністра, докази вже зібрані, закінчується досудовий процес комунікації з російською стороною і «підемо до суду».
Крім того, Петренко нагадав, що державні компанії «Ощадбанк» і НАК «Нафтогаз» самостійно судяться з Росією в Стокгольмському арбітражі. Також він додав, що більше 700 українців звернулися до Європейського суду з приватними позовами проти Росії через анексію Криму і дії на Донбасі. «Є шанс, що можуть бути винесені рішення за індивідуальними позовами» до кінця 2016 р.»

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.