Global Ukraine

ТОП-10 ключових подій 28 січня 2016 р. для України

57

10. Україна опинилася на 44-му місці серед 180 країн у рейтингу екологічної ефективності

Україна посіла 44 місце за “індексом екологічної ефективності” (Environmental Performance Index (EPI) серед 180 країн. Про це йдеться у звіті Єльського і Колумбійського університетів, які склали рейтинг показників ефективності екологічної політики держав світу. Укладачі екологічного індексу країн на 2016 рік керувалися дев’ятьма факторами – турбота про здоров’я жителів, стан водних ресурсів країни, санітарних норм, природи і довкілля.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

9. Мустафа Джемілєв розповів, як Росія перетворює окупований Крим на мілітаризовану базу

Лідер кримських татар зазначив, що на анексований півострів постійно надходить новітня техніка, а також РФ реставрує ядерну базу під Ялтою, яку Україна залишила після підписання Будапештського меморандуму.

«Але сказати точно – завезли вони ядерну зброю чи ні – поки не можемо сказати. Крім того, там є “Тополі”, там є “Іскандери”, які можуть нести ядерну зброю. Крим перетворений на мілітаризовану базу зараз, і це тривожно не тільки для України, але і для всього чорноморського регіону», – підсумував Джемілєв.

gcgchghc

Оригінал повідомлення

8. Рада у першому читанні підтримала законопроект щодо приватизації

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, необхідний для старту приватизації. Як відомо, законопроект передбачає встановити, що до приватизації в якості покупців не допускаються юридичні особи або пов’язані з ними особи, зареєстровані в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами.

Оригінал повідомлення

7. Україна відмовилась від участі у Генасамблеї ПАЧЕС, яка відбудеться в Росії

Українська делегація у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва відмовилась від участі у 47-й Генеральній асамблеї, яка відбудеться у Москві 28-30 червня 2016-го року.

Оригінал повідомлення

6. Рада направила на висновок КС доопрацьований проект змін до Конституції в частині правосуддя

Верховна Рада 22 грудня 2015 року звернулася до КС з клопотанням дати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції щодо правосуддя (№ 3524), поданого президентом України на її розгляд як невідкладний, вимогам статей 157 і 158 Основного Закону. 22 січня Конституційний Суд надав висновок щодо проекту змін до Основного Закону в частині правосуддя. Він визнав ці зміни конституційними. Водночас президент вніс до парламенту доопрацьований проект змін до Конституції, яким передбачено залишити нині діючу норму про те, Верховна Рада має право висловлювати недовіру генеральному прокурору.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

5. Міжнародна «судова» активність щодо України

Проаналізувавши наявні міжнародні угоди, офіційний Київ визначив кілька договорів, на основі яких може захистити свої права. За словами дипломата, це Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, Конвенція ООН з морського права, а також українсько-російська міжурядова угода про заохочення та взаємний захист інвестицій. «З точки зору підготовки і проходження всіх передбачених стадій досудових процедур, Конвенція по боротьбі з фінансуванням тероризму найбільш складна. У нас вже відбулися три раунди переговорів за цією угодою, де ми обговорювали і Волноваху, Маріуполь, Краматорськ, і рейс MH17, і багато іншіх фактів», – розповіла Олена Зеркаль.

Що стосується питання расової дискримінації, то в питанні підготовки Україна сильно залежить від даних, які надають неурядові організації, що працюють по Криму, зазначила вона. Говорячи про міжурядову угоду про заохочення і взаємний захист інвестиції, Олена Зеркаль зазначила, що “питання території”, швидше за все, дійсно виникне при розгляді у арбітражах. Саме тому Україна як держава готує свою позицію, яка буде представлена в арбітражах. Застосування такої угоди до територій, що знаходяться під окупацією, в міжнародній практиці буде розглядатися вперше. Як і вперше одна держава звинувачує іншу у фінансуванні тероризму. «Визнання Міжнародним судом ООН Росії державою — спонсором тероризму може спричинити за собою тектонічні зміни у геополітиці. Потрібно розуміти, що міжнародні відносини будуються на певних правилах, і основні гравці їх ретельно шанують», – зазначила Олена Зеркаль.

Оригінал повідомлення

Як і в попередні роки, Україна лишається одним з лідерів по кількості справ, які розглядає ЄСПЛ. Так, ми зберегли лідерство за кількістю позовів, які перебувають на розгляді суду. З майже 65 тисяч справ 21,4% – подані проти України. На другому місці – Росія з показником 14,3%, третя – Туреччина (13%). Переважну кількість українських справ складають старі майнові суперечки, пов’язані з вже винесеними українськими судами рішеннями.

Оригінал повідомлення

4. Тенденції макроекономічної ситуації в Україні

28 січня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку на час закриття торгів встановилися на рівні 25,15-25,25 гривні за долар.

Оригінал повідомлення

Національний банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2016 році до 1,1%, замість 2,4% прогнозованих раніше.

Оригінал повідомлення

НБУ вирішив залишити облікову ставку на рівні 22% річних.

Оригінал повідомлення

У 2015 році на обслуговування боргу витрачено 84,5 млрд гривень бюджетних коштів. На ці цілі пішла кожна шоста гривня надходжень до загального фонду державного бюджету. У 2014 році боргове обслуговування обійшлося Україні в значно меншу суму – 48 млрд гривень.

Оригінал повідомлення

Середня заробітна плата штатного працівника в Україні в 2015 році зросла на 30%, а реальна – зменшилася на 10% порівняно з 2014 роком

eho-ua.com
eho-ua.com

Оригінал повідомлення

М’яка девальвація в 2016 році, очевидно, буде сприяти помірному зростанню інфляції протягом всього року, показник буде перебувати в межах позначки 17-18%. Про це заявляють аналітики Da Vinci AG.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

3. Міжнародні контексти конфлікту на сході України

Українська делегація в ООН ініціювала обговорення в Раді Безпеки нещодавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу, які ставлять під сумнів кордони України.

dhgdhdg

Оригінал повідомлення

Борис Гризлов заявив, що внесення змін до Конституції України має передбачати надання “особливого статусу” Донбасу на постійній основі за “формулою Штайнмайєра”.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

Леонід Кучма обговорив виконання Мінських угод з представниками Держдепу США. Кучма зустрівся з директором з питань планування політики Держдепартаменту США Девідом МакКіном та координатором посольства США з питань врегулювання ситуації на Донбасі Джоном Ордвейєм.

Оригінал повідомлення

На сьогодні лише 5% населення підконтрольних Україні районів Донецької і Луганської областей бажають приєднатися до Росії, і 0% тих, хто хотів би жити в так званих “ЛНР” чи “ДНР”.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

2. Рішення Суду ЄС щодо санкцій проти команди Віктора Януковича

Суд Євросоюзу, розташований в Люксембурзі, виніс рішення у об’єднаній справі Микола Азаров та Олексій Азаров проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького. Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Відтак, всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути “розморожені”.

Оригінал повідомлення

Санкції, які були накладені Євросоюзом на екс-прем’єра Миколу Азарова і низки високопосадовців часів Віктора Януковича продовжують діяти. Про це під час брифінгу заявив начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, коментуючи відповідні повідомлення у ЗМІ.

Оригінал повідомлення

Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Сергія Клюєва.

Оригінал повідомлення

Генеральна прокуратура України має намір найближчим часом відрядити до ЄС заступника генпрокурора Віталія Каська з метою надання додаткових пояснень щодо необхідності продовження санкцій стосовно колишніх українських високопосадовців.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

У Раді Євросоюзу ще не визначилися щодо подальших кроків у зв’язку із рішенням Суду ЄС про зняття частини санкцій з колишніх високопосадовців режиму Януковича.

Оригінал повідомлення

1. ВР змінила регламент, щоб розтягнути процес ухвалення Конституції

Верховна Рада змінила статтю закону про регламент, яка б дозволила парламенту внести зміни до Конституції на наступній сесії парламенту. Таким чином, ВР дозволила собі розглядати проект змін до Конституції, який за висновком КС відповідає вимогам Конституції, був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього схвалення, “на наступній за нею черговій сесії”.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Петро Порошенко підписав закон про зміни до регламенту в частині порядку попереднього затвердження і прийняття зміни до Конституції. Таким чином Порошенко підписав закон в рекордні терміни – через кілька годин після його прийняття.

Оригінал повідомлення

Між президентом Петром Порошенком і прем’єром Арсенієм Яценюком спалахнув новий конфлікт, через заяви прем’єра про референдум.

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.