ТОП-10 ключових подій 27 січня 2016 р. для України

85

10. Депутати скасували скандальний закон про валютні кредити

Верховна Рада України не підтримала пропозиції президента України Петра Порошенка скасувати скандальний законопроект №1558-1, яким передбачена реструктуризація усіх споживчих кредитів, виданих в іноземній валюті, за курсом на дату укладення такого договору.

REUTERS
REUTERS

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Оригінал повідомлення

9. Комітет ВР схвалив оновлений проект змін до Конституції

Комітет ВР з питань правової політики і правосуддя прийняв рішення включити до порядку денного внесений президентом законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя.

Оригінал повідомлення

8. Актуальні виклики газових відносин України з Росією та ЄС

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №3388 “Про стабілізаційний (резервний) енергетичний фонд”. Прийняття цього закону дозволить залучити $700 млн у Світового банку для закупівлі газу в Європейському союзі.

cvzvzvv
obozrevatel.com

Оригінал повідомлення

Україна планує до кінця березня провести переговори з Росією з газових питань, однак формат зустрічі буде передбачати участь ЄС.

Оригінал повідомлення

7. РНБО ухвалила стратегію кібербезпеки України

РНБО ухвалила стратегію кібербезпеки України. Також РНБО затвердила новий військово-адміністративний поділ держави.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

6. Міжнародні процеси щодо українських «заручників»

Доповідач ПАРЄ з гуманітарних аспектів і питань зниклих людей в ході конфлікту в Україні Неллія Клейнберга назвала “політичним переслідуванням” справу проти Надії Савченко.

Оригінал повідомлення

Делегати ПАРЄ підписали декларацію, яка надає генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду мандат на забезпечення діалогу без посередників між президентами України Петром Порошенком і Росії Володимиром Путіним щодо обміну військовополоненими.

Оригінал повідомлення

Народний депутат України Надія Савченко, яку судять в Росії, намалювала схеми, що відображають події 17 червня 2014, коли вона потрапила в РФ.

fjfjfhfh
korrespondent.net

Оригінал повідомлення

5. Проблема корупції в Україні в центрі уваги

За рік Україні вдалося заробити лише один додатковий бал за результатами світового Індексу сприйняття корупції CPI 2015 року. Таку статистику оприлюднила міжнародна організація Transparency International. На сьогоднішній день індекс CPI країни складає 27 балів зі 100 можливих, що лише на 1 бал більше, ніж минулого року. У всесвітньому рейтингу Україна посідає 130 місце зі 168 позицій. У минулому році країна була на 142-му місці зі 175 позицій.

Оригінал повідомлення

Transparency International заявляє, що державна система в Україні чинить спротив щодо притягнення чиновників до відповідальності за корупцію.

gdefon.com
gdefon.com

Оригінал повідомлення

94,4% громадян України вважають проблему корупції в повсякденному житті однією з головних для країни. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології спільно з “Lake Research Partners” і “Каракоюн Стретеджи“.

40,7% опитаних вважають корумпованими всі основні сфери та інститути України. Зокрема, найбільш корумпованим українці назвали Державтоінспекцію і суди (66,0% респондентів), міліцію (без ДАІ), прокуратуру і медичну систему, далі – сектор державного управління. Українці називають вищі органи влади відповідальними за боротьбу з корупцією. Серед них: президент України (60,6%), Верховна Рада (41,7%) та Кабінет міністрів (37,7%). Разом з тим, реальні зусилля у боротьбі з корупцією з боку цих органів влади зазначають лише 14% населення.

Оригінал повідомлення

4. Глава МЗС Канади виступив за відновлення діалогу і співпраці з РФ

Глава МЗС Канади Стефан Діон заявив про готовність до відновлення співпраці з РФ. За його словами, Канада завжди підтримуватиме Україну, але настав час почати розмови і співпрацю з РФ у сферах спільних інтересів.

Оригінал повідомлення

3. Важливі новини альтернативної зовнішньоторговельної діяльності

Верховна Рада ухвалила закон про застосування договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року між його сторонами та Республікою Узбекистан.

Оригінал повідомлення

Туреччина за результатами проведеного розслідування зняла з України звинувачення в демпінгу на ринку металопрокату, що стосуються “Запоріжсталі” і ММК ім. Ілліча, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

Колегія Євразійської економічної комісії (наднаціональний орган Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії та Киргизії) прийняла рішення запровадити антидемпінгове мито на українські безшовні нержавіючі труби діаметром до 426 мм терміном на 5 років у розмірі 18,96% митної вартості.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

2. Посилення міжнародного напруження навколо Донбасу

Росія наполягає, що Донбас має законодавчо отримати особливий статус на постійній основі. Про це заявив представник РФ на переговорах з врегулювання на сході України Борис Гризлов журналістам у середу.

«Голосування за Конституцією України має бути жорстко пов’язане з одночасним прийняттям поправок до статей 1 і 10 закону про особливий статус для додання особливому статусу постійної основи за «формулою Штайнмаєра», – зазначив Борис Гризлов. Редакція цих поправок до закону про особливий статус повинна бути узгоджена на Контактній групі, додав він. При цьому, за словами Бориса Гризлова, в Конституції потрібно юридично закріпити, що «повноваження обраних на виборах на Донбасі за окремим законом осіб не будуть припинені в 2017 році, як це передбачено конституційною реформою для всієї України».

pravda.com.ua
pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Експерти закликають парламент не ухвалювати законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації під зовнішнім тиском.

Оригінал повідомлення

Соціально-економічна підгрупа обговорює питання забезпечення вугіллям українських ТЕС і відновлення ліній електропередач.

Оригінал повідомлення

Зустріч міністрів закордонних справ країн “нормандської четвірки” планується на другий тиждень лютого у Парижі.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

Німеччина не буде йти на компроміс у питаннях дотримання норм міжнародного права щодо розв’язання ситуації на Донбасі.

ity.kharkov.ua
ity.kharkov.ua

Оригінал повідомлення

Німеччина виступає за продовження діяльності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні після березня 2016 року і розширення відповідальності місії на Донбасі.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

В Україну спрямована технічна місія ООН щодо оцінки потреб у протимінній діяльності. Експерти Місії дадуть оцінку масштабам загроз, пов’язаних з мінно-вибуховими пристроями. Вони представлять технічні рекомендації щодо того, як убезпечити населення районів, що постраждали від конфлікту, і очистити заміновані дороги, поля і пасовища.

Оригінал повідомлення

В Страсбурзі в період засідання парламентської асамблеї Ради Європи відбулася презентація видання “Книга злочинів Російської Федерації в Україні в 2014-2015 роках“.

Оригінал повідомлення

У СБУ перевірять версію про можливу підготовку російськими спецслужбами терактів в Україні під прикриттям “Ісламської держави“.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє про катування на Донбасі обома сторонами конфлікту.

Оригінал повідомлення

1. Всебічне загострення «кримського питання»

Міністр зовнішніх справ Туреччини Мевлют Чавушоглу підтримує ідею створити міжнародну групу, яка працюватиме над деокупацією Криму.

Оригінал повідомлення

Українські компанії на даний момент подали шість позовів проти Росії щодо захисту їхньої власності в окупованому Криму. Позови були подані на основі українсько-російської міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

Голова Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що «альтернативою входження Криму у склад Росії було масове кровопролиття на півострові», тому світ нібито повинен ще “спасибі” сказати за те, що росіяни забрали Крим.

glavred.info
glavred.info

Оригінал повідомлення

Окупаційна влада Криму підготувала для членів місії Ради Європи низку зустрічей виключно з лояльними представниками нацменшин.

Оригінал повідомлення

Ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму лишається репресивною. Про це йдеться у щорічному звіті Human Rights Watch.

Оригінал повідомлення

Неурядова організація Freedom House назвала 2015 рік найгіршим за останнє десятиліття за рівнем свободи в окупованому Росією Криму.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Україна наполягає на встановленні міжнародними організаціями постійного моніторингу ситуації в окупованому Криму.

Оригінал повідомлення

Депутат національних зборів Франції Тьєррі Маріані має намір знову відвідати зі своїми колегами Крим у відповідь на резолюцію ПАРЄ, що дозволила Україні накладати санкції на депутатів за подібні поїздки.

Оригінал повідомлення

«Документи щодо змін до Конституції, про які сьогодні говорив Борис Гризлов, ми побачили за 30 хвилин до завершення роботи». – розповів Роман Безсмертний. В тих документах автономна республіка Крим належить Україні.

Оригінал повідомлення

“Генбанк”, який перебуває під санкціями, з 20 січня почав працювати з картками міжнародної платіжної системи Visa в Криму.

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.