ТОП-10 ключових подій 13 січня 2016 р. для України

60

10. Австрія надасть Україні технічну допомогу

Спецмісія МЗС Австрії приїде до Києва в лютому. Австрія додала Україну в список пріоритетних країн на отримання технічної допомоги.

ua.korrespondent.net
ua.korrespondent.net

Футболка

Сукня довга пряма “Геометрія”

Художня лялька

Оригінал повідомлення

9. В Австралії вимагають припинити продаж турів до Криму

В Австралії посольство України та Спілка українців висловили рішучий протест проти планів місцевого туроператора Gateway Travel запустити туристичні маршрути в анексований Крим.

ua.korrespondent.net
ua.korrespondent.net

Оригінал повідомлення

8. Енергетичний «геноцид» та енергетичний «порятунок» Криму

Так званий «кримський парламент» вважає енергетичну блокаду Криму геноцидом, а підрив ЛЕП – терактом. Він просить МЗС РФ звернутися до РБ ООН. Про це сказано у заяві так званого Державної Ради Республіки Крим «Про припинення злочину геноциду відносно Республіки Крим та покарання за нього».

Оригінал повідомлення

Споживачам європейської частини Росії і Уралу доведеться доплачувати по 10 мільярдів рублів (близько 130 мільйонів доларів) на рік протягом п’яти років, щоб оплатити створення автономної енергетичної системи Криму.

ua.korrespondent.net
ua.korrespondent.net

Оригінал повідомлення

7. Кабмін придумав, як обійти транзитне ембарго Росії

«Цього тижня ми очікуємо, що пройде перший експериментальний поїзд по маршруту Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан, який дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях постачання товарів на ті ринки, які завжди були українськими, але у зв’язку із російським транзитним ембарго – нам зараз складно доставляти туди товари», – сказав А. Яценюк.

Оригінал повідомлення

6. Нові можливості для українського бізнесу

Уряд прийняв рішення про підписання угоди з Європейським Союзом про участь України у програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014 – 2020)».

Оригінал повідомлення

Кабмін опублікував дорожню карту щодо покращення позицій України в рейтингу Doing Business. Серед ключових завдань, зазначених у документі, значаться: створення сервісу реєстрації юридичних осіб через Інтернет протягом 24 годин, надання в режимі реального часу вільного доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна та безліч завдань щодо полегшення і прискорення розгляду судових справ по грошовим вимогам.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

5. Б. Обама та актуальне бачення конфлікту в Україні

Обама зазначив: «Росія, у час коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку (to prop up) України та Сирії – країн, які виходять з орбіти її впливу». Чимало оглядачів взагалі дійшли висновку, що слова Обами можна тлумачити так, ніби він вважає Україну «державою-клієнтом», тобто утриманкою чи сателітом Росії. «Україна – наш союзник, а не «держава-клієнт» Росії, пане Президент! Те, що президент назвав нашого друга та союзника Україну «державою-клієнтом» Росії, вказує на тривожний брак розуміння геополітичних реалій», – обурився конгресмен-республіканець П. Роскам.

Оригінал повідомлення

Президент США Б. Обама зателефонував президенту РФ В. Путіну. Згідно з інформацією, під час розмови Путін підкреслив, зокрема, «необхідність повного і неухильного дотримання Києвом його зобов’язань за Мінським домовленостями, у тому числі в частині налагодження прямого діалогу з Донбасом, узгодження з ним змін в конституцію, проведення місцевих виборів, набрання чинності законів про особливий статус та амністії».

Оригінал повідомлення

4. Міненерго і нафтотрейдери домовилися знизити ціни на пальне

Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара. Про це домовилися у середу на нараді міністра енергетики В. Демчишина та ключових нафтотрейдерів. Міністр наголосив, що зниження ціни нафти на світових ринках мають відчути споживачі.

Оригінал повідомлення

3. «Укрнафта» подала до суду проти РФ через захоплення заправок в Криму

ПАТ «Укрнафта» звернулася до міжнародного арбітражного суду в Гаазі з позовом проти Росії через незаконне захоплення АЗС компанії в окупованому Криму. Підставою для звернення до суду є двостороння угода про захист інвестицій між Україною і Російською Федерацією 1998 року.

Оригінал повідомлення

2. День всеохоплюючого соцопитування думки українців

70% українців переконані, що країна рухається у невірному напрямку.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Респондентам було запропоновано обрати три головні проблеми. Так, 60% опитуваних назвали війну на Донбасі, 47% – корупцію, 27% – безробіття, по 25% – контроль за ростом цін та низький рівень виробництва.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

Станом на листопад минулого року 76% українців зазначили про погіршення свого матеріального становища.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

Загальна підтримка дій президента П. Порошенка станом на листопад 2015 року становила 25%, уряду – 12%, а Верховної Ради – 11%.

Особистими симпатіями українців найбільше користується мер Львова А. Садовий (загалом його підтримує 41% українців), далі – губернатор Одещини М. Саакашвілі (35%), губернатор Закарпаття Г. Москаль (29%).

Оригінал повідомлення

Серед партій загалом по Україні лідерство тримає «Блок Петра Порошенка «Солідарність», за який, згідно з опитування, готові проголосувати близько 15% респондентів, які б прийшли на вибори. «Опозиційний блок» має підтримку 12%, “Батьківщина” – 11%, “Самопоміч” – 10%, “Свобода” – 6%, Радикальна партія та УКРОП – 5%.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

Загалом 75% жителів неокупованої частини Донбасу вважають, що Донецька і Луганська області повинні у тій чи іншій формі бути частиною України. З них 32% вважають, що області мають бути частиною України на тих же правах, що і раніше (серед жителів решти України так вважають 53%).

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

82% жителів неокупованого Донбасу впевнені, що жодних утисків російськомовного населення в Україні немає.

При цьому 71% опитаних жителів Донбасу заявив, що не підтримує рішення Росії відправити в Україну війська «для захисту російськомовного населення». Відповідаючи на прохання оцінити дії Росії в Криму, 41% жителів Донбасу заявив, що вважає їх незаконним вторгненням і окупацією незалежної України, 11% – що законний захист російськомовних громадян України.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Найбільше українці люблять Польщу (58%), Білорусь (53%), ЄС (49%), найменше – РФ (16%). У той же час ситуація на неокупованому Донбасі значно відрізняється. Там Росія перебуває на другому місці симпатій після Білорусі.

Оригінал повідомлення

1. Багатогранне поле домовленостей щодо конфлікту на сході України

Для В. Путіна при цьому важливо, щоб Україна дотрималась у цьому процесі такої послідовності: президент Петро Порошенко підписує закон про амністію для бойовиків, потім, не пізніше березня 2016 року, проводить вибори за українським законодавством і завершує конституційну реформу, в якій буде закріплений особливий статус Донбасу. Тільки після виконання цих пунктів українська сторона отримає повний контроль над державним кордоном. Проведення виборів на окупованому Донбасі потрібне РФ для того, щоб вже в червні почати переговори з Євросоюзом щодо зняття санкцій.
Разом з тим, пропозиції Путіна Україну не влаштували. За даними джерела, Київ наполягає на такій послідовності подій: Петро Порошенко готовий підписати закон про амністію, прийняти і навіть узгодити із сепаратистами новий закон про вибори на Донбасі, завершити конституційну реформу під міжнародним контролем. Однак вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей повинні відбутися не до, а після того, як Україна отримає контроль над державним кордоном.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

Бойовики хочуть, аби І. Геращенко та Р. Безмертного, які беруть участь у підгрупах тристоронньої контактної групи, замінили кимось іншим.

Оригінал повідомлення

Режим припинення вогню на Донбасі має відновитися 14 січня.

unian.ua
unian.ua

Оригінал повідомлення

Україна підтримує ініціативу представника Росії у тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Б. Гризлова про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно.
«За ініціативою України всі сторони дійшли взаємної згоди найближчим часом звільнити більше 50 осіб з обох сторін», – повідомила Д. Оліфер.
Крім того, згідно з домовленостями, міжнародні гуманітарні організації, зокрема, Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинні бути допущені до ув’язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольній Україні частині Донбасу та українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Оригінал повідомлення

«Українська сторона заявила, що розгляне відкриття пунктів пропуску для цивільного транспорту та гуманітарних вантажів Луганська».

flickr.com
flickr.com

Оригінал повідомлення

«Вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганської області. Цей механізм знайдений у відповідності з українським законодавством з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості».

ipnews.in.ua
ipnews.in.ua

Оригінал повідомлення

П. Порошенко, А. Меркель та Ф. Олланд під час телефонної розмови обговорили подальші кроки для виконання Мінських домовленостей, зокрема підготовку до відновлення Україною повного контролю над кордоном та модальності проведення виборів на Донбасі.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

Шевченківський райсуд Києва вирішив залучити до справи про юридичне визнання вторгнення Росії в Україну зацікавлених сторін – РФ в особі її посольства в Україні і президента України в особі представників АП.

За словами С. Батрина, справа про встановлення факту збройної агресії РФ проти України має принципове значення, «оскільки сьогодні єдиним легітимним органом в Україні, який може встановити цей факт, є суд, і це рішення, яке буде визнано всіма країнами світу».

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.