ТОП-10 ключових подій 11 січня 2016 р. для України

70

10. Суд визнав порушенням відсутність маркування ноутбуків українською

С. Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP (Hewlett Packard) через відсутність маркування клавіатури українською мовою.

Оригінал повідомлення

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

9. «Роснєфть» продає мережу АЗС в Україні

Російська компанія «Роснєфть» вирішила продати свою мережу автозаправних станцій в Україні швейцарській Glusco Energy SA.

Оригінал повідомлення

8. Українське радіо частково повернулося на Донбас в умовах наростаючої кризи структур ДНР і ЛНР

Тепер «Українського радіо» зможуть слухати жителі Волноваського, Старобешівського, Костянтинівського, Красноармійського районів Донецької області, частково жителі Горлівки і Донецька, а також Станично-Луганського, Біловодського районів Луганської області та частково жителі міста Луганськ, яке контролюють бойовики.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Бойовики з якоїсь банди «Троя», які воюють у складі терористів так званої ДНР вийшли на зв’язок з волонтерами та передали повний список небезпечних об’єктів і складів з великими обсягами хімічних і вибухових речовин на території Ростовської області, які вони ж пригрозили підірвати.

Оригінал повідомлення

Епідемія гострого респіраторного захворювання спалахнула в так званому «батальйоні» «Дизель». Відзначається, що частина бойовиків має намір самовільно залишити позиції і більше не повертатися.

glavnoe.ua
glavnoe.ua

Оригінал повідомлення

7. Україна скоротила запаси газу в сховищах на 24,4%

Україна від початку опалювального сезону 2015/2016 років скоротила запаси природного газу у своїх підземних сховищах (ПСГ) на 24,4%, або на 4 млрд 160,06 млн куб. м.

Оригінал повідомлення

6. Місія ОБСЄ відкриє нові патрульні бази на Донбасі

Зазначається, що 14-18 січня перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні А. Хуг відвідає східну Україну, щоб оцінити ситуацію з безпекою, відкрити нові передові патрульні бази і закликати всі зацікавлені сторони сприяти миру і нормалізації в Україні.

Оригінал повідомлення

5. Заяви П. Порошенка про мобілізацію і реформи української армії

Президент П. Порошенко заявив, що вносить до Верховної Ради проект закону про оголошення чергової хвилі мобілізації після відповідного звернення Генерального штабу Збройних сил.

Оригінал повідомлення

Протягом 2016 року планується закупити понад 2 тис. нових та модернізованих зразків озброєння і військової техніки, а також відремонтувати близько 1,5 тис. зразків техніки та озброєння.

telegraf.com.ua
telegraf.com.ua

Оригінал повідомлення

«Практичні заходи з розвитку Збройних сил України супроводжуватимуться реформуванням Міноборони та Генерального штабу, які вже зараз переходять на структуру та принципи роботи, що прийняті в країнах-членах НАТО», – зазначив глава держави.

Оригінал повідомлення

«2016 рік мною оголошений роком Повітряних сил», – зазначив президент, додавши, що передбачається провести повну реорганізацію та значне підвищення ефективності Повітряних сил, і в першу чергу, протиповітряної оборони.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

«Велика увага також буде приділятися створенню спеціальних операцій,… відновленню бойового складу військово-морських сил України, розвитку високомобільних десантних військ», – зазначив глава держави.

УНІАН
УНІАН

Оригінал повідомлення

4. Укрнафта звернулася до суду в Гаазі з позовом проти Росії

Найбільша нафтовидобувна компанія «Укрнафта» звернулася до міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration, Нідерланди) з позовом проти Росії. «Укрнафта» посилається на регламент UNCITRAL (Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) та угоду між урядами України і Росії від 27 листопада 1998 про захист інвестицій.

Оригінал повідомлення

3. Н. Яресько: МВФ погодився з тим, що бюджет-2016 відповідає цілям програми

МВФ погодився з тим, що ухвалений 25 грудня держбюджет відповідає цілям програми співробітництва України з Фондом. «Під час розгляду у Верховній Раді народні депутати, по-перше, внесли до проекту бюджету низку змін, які не були узгоджені з МВФ, по-друге, відмовилися від ухвалення нової редакції Податкового кодексу, яка була ухвалена президентом на Національній раді реформ та яка лягла в основу проекту закону про держбюджет, узгодженого Мінфіном з МВФ».

Оригінал повідомлення

2. Міжнародні економічні оцінки справедливого курсу національної валюти та перспектив ВВП України

Курс української валюти недооцінений на 68,7%. Про це повідомляє британське видання The Economist. У статті йдеться, що справедливий курс української гривні відносно долара має становити не 23,4 гривні, а 7,3 гривні. Зазначається, що національна валюта України посідає лише третє місце серед недооцінених валют світу.

Оригінал повідомлення

Економіка України у 2016 році може зрости на 1,2-1,4%. Про це йдеться у прогнозі Bloomberg, який ґрунтується на опитуванні провідних економістів.

Оригінал повідомлення

1. Гострі заяви посадових осіб України та Росії щодо майбутнього Мінських угод та Донбасу

Президент РФ В. Путін заявив про відмову повернути Києву контроль над державним кордоном між Україною і Росією на окупованому Донбасі до внесення змін до Конституції України. «Пункт 9-й (Мінських угод) – відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України на підставі закону України про конституційну реформу до кінця 2015 року за умови виконання пункту 11, тобто проведення конституційної реформи», – сказав В. Путін.
При цьому В. Путін заявив, що у Мінських угодах записано про зміни до Конституції на постійній основі. «Тут написано, що зміни в Конституції мають бути на постійній основі. Уряд України вніс у перехідні положення, імплементував туди закон про особливий статус цих територій, раніше прийнятий. Але цей закон, який вони внесли до Конституції, прийнято лише на три роки. Два роки вже пройшло. Ми коли в Парижі зустрічалися, і канцлер ФРН, і президент Франції погодилися з тим, що цьому закону має бути надано інший характер, і він має бути включений туди на постійній основі. І президент Франції, і канцлер це підтвердили. Однак ця Конституція не була проголосована навіть у тому вигляді, в якому вона зараз є, а закону так і не надано статусу постійно діючого. Як можна вимагати від Москви те, що мають зробити в Києві наші колеги своїм рішенням?».

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

«Ми наголошуємо, що всі пункти Мінських угод мають бути виконані, та у зв’язку зі зривом РФ виконання своєї частини зобов’язань, ми твердо ставимо питання про те, щоб у 2016 році прив’язати всі кроки, які передбачені Мінськими угодами, до конкретної дати», – сказав П. Порошенко. Він запевнив, що всі міжнародні переговори, у тому числі в «нормандському форматі», будуть присвячені саме цій вимозі.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

«Це справа українського народу визначати конституційний режим і уповноваженого ним на те органу – Верховної Ради України. І жоден регіон, жодна країна не вправі диктувати, що українському народу і уповноваженому на те органу робити із Конституцією, і в якому змісті її приймати», – наголосив Р. Безсмертний. «Виходячи з цієї ключової тези стосовно призначення Конституції, сказане Путіним є повним абсурдом і правовою нікчемністю. Тому що воно закладає по суті основи для постійної дестабілізації всередині України», – підкреслив представник України у політичній підгрупі.

www.unian.ua
www.unian.ua

Оригінал повідомлення

Українська сторона повинна була влаштувати певну торговельну блокаду окупованій бойовиками території на Донбасі за прикладом того, як діють активісти на адмінкордоні з анексованим Росією Кримом. Про це заявив глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Г. Тука.

ukr.obozrevatel.com
ukr.obozrevatel.com

Оригінал повідомлення

На цьому фоні представник Росії у тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Б. Гризлов зустрівся в Києві з представником України в переговорній групі Л. Кучмою.

Оригінал повідомлення

 Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.