ТОП-10 ключових подій 1 січня 2016 р. для України

68

10. На Закарпатті вибухнув трубопровід, що постачає російський газ до ЄС

З місця пошкодження під тиском став вириватися газ, який в 12:03 від випадкової іскри загорівся. «В результаті вибуху утворився вогненний стовп до 50 метрів у висоту, його бачили жителі сіл кількох районів області».

economics.unian.ua
economics.unian.ua

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Оригінал повідомлення

9. В Україну заборонено ввозити авто старше 5 років

З 1 січня 2016 року в Україну заборонено ввезення автомобілів, що не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5, який став обов’язковим в Європі з вересня 2009 року.

Оригінал повідомлення

8. Німеччина почала головувати в ОБСЄ, Україна залишається на порядку денному

Однією із головних тем для ФРН буде триваюча криза та врегулювання конфлікту довкола України та інших невирішених конфліктів в межах країн-членів ОБСЄ.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

7. В Україні скасовано додатковий імпортний збір

Додатковий імпортний збір Україна ввела 25 лютого 2015 р. на 12 місяців через різке погіршення платіжного балансу. Він стягувався з усього імпорту, крім критичного, прописаного в прийнятому Радою в кінці 2014 року за пропозицією уряду законі «Про стабілізацію платіжного балансу України». Він становив 5% для непродовольчих товарів і 10% – для продуктів.

REUTERS
REUTERS

Оригінал повідомлення

6. П. Порошенко підписав зміни до Податкового кодексу

В законопроекті пропонувалося підвищити акциз на пиво та вина, крім натуральних виноградних, на 100%, на спирт і алкогольні напої – на 50%, на слабоалкогольні напої – на 300%. Також запропоновано наділити Кабмін правом встановлювати мінімальні ціни на тютюнову продукцію.

president.gov.ua
president.gov.ua

Оригінал повідомлення

5. Україна приступила до членства у Радбезі ООН

Україна офіційно приступила до виконання обов’язків непостійного члена в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

un.org
un.org

Оригінал повідомлення

4. Україна і Росія починають «торгову війну»

Росія з 1 січня призупиняє вільну торгівлю з Україною, санкції України у відповідь почнуть діяти з 2 січня.

ELYSEE.FR
ELYSEE.FR

Оригінал повідомлення

Президент РФ В. Путін підписав указ «Про заходи щодо гарантування економічної безпеки і національних інтересів Російської Федерації під час здійснення міжнародних транзитних перевезень вантажів із території України на територію Республіки Казахстан через територію РФ».

Оригінал повідомлення

3. Росія надає Україні знижку на газ у першому кварталі

Згідно з постановою, за раніше оголошеною інформацією, що контрактна ціна на перший квартал становитиме $230 за тис. кубометрів, передбачається, що розмір знижки до контрактної ціни (встановлюється на розмір експортного мита) становитиме $17,77 за тис. кубометрів. Відповідно, пропонована ціна – близько $212,23 за тис. кубометрів.

Оригінал повідомлення

2. РФ, найімовірніше, не підпише контракт, у якому Крим – це Україна

РФ, найімовірніше, не буде підписувати з Україною контракт на постачання електроенергії в Крим, якщо Київ наполягатиме на пункті в контракті про приналежність півострова українській стороні.

Оригінал повідомлення

Всеросійський центр вивчення громадської думки вже підготував цифри щодо ставлення жителів Криму до контракту про постачання електроенергії з України, які попросив надати президент РФ Володимир Путін.

За його словами, опитування показало, що 93,1% кримчан не погодилися на контракт з Києвом щодо постачання електроенергії, в якому буде формулювання про приналежність регіону Україні.

Оригінал повідомлення

До проведення опитування генеральний директор ВЦВГД РФ В. Федоров сказав, що його «умови досить скандальні». Соціологам доручили в телефонних інтерв’ю опитати тисячу жителів окупованого Криму, з яких 400 – севастопольці.

Оригінал повідомлення

1. Угода про Зону вільної торгівлі між Україною і ЄС почала діяти

Як зазначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

За даними МЕРТ, з 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості. Крім того, на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетрична відміна ввізних мит Україною та ЄС.

www.pravda.com.ua
www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Європейський комісар з питань торгівлі С. Мальмстрьом письмово запевнила Україну в тому, що переговори з РФ щодо української ЗВТ будуть припинені в разі запровадження Москвою торгівельних обмежень проти України.

Оригінал повідомлення

Підготував: Олексій Роговик, координатор Global Ukraine News та Free Voice Information Analysis Center

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.