Просування України у світі через мережу Global Ukraine

320

21 листопада 2015р. Україна відзначила другу річницю ЕвроМайдану, який підняв величезну хвилю на підтримку Української боротьби за Свободу та Гідність в різних куточках земної кулі. Феномен українського волонтерства став одним з найпотужніших результатів Революції Гідності в Україні та закордоном. Цей глобальний тренд стає реальною “м’якою та розумною силою” (soft & smart power): за останні 2 роки українська молодь (лідери експати з глобальним світоглядом) заснувала понад 50 нових українських волонтерських рухів поза межами нашої держави.

З цієї точки зору знання, компетенції та контакти українських експатів, які проживають закордоном, є величезним ресурсом для країни. Значна частина “останньої” хвилі діаспори суттєво відрізняється від попередніх наявністю певної кількості високоосвічених людей зі знанням мов, бажанням вдосконалюватися та розвиватися, які досить швидко починали займати впливові позиції.

До початку ЕвроМайдану ця категорія діаспори не завжди активно займалась громадською діяльністю на користь України. Саме події Революції Гідності розбудили величезний потенціал креативної творчості українців через відчуття спільної загрози.

За останніми даними (див. дослідження від VoxUkraine), Україна посідає десяте місце у світі за чисельністю високоосвічених емігрантів, які проживають у країнах–членах ОЕСР. Українські мігранти, які проживають у розвинених державах, становлять близько 1,51% усього українського населення, що є високим показником порівняно з іншими країнами світу.

Чисельність високоосвічених емігрантів з України в країнах–членах ОЕСР

Тетяна Бабич, VoxUkraine, cf. Suhas L. Ketkar, Dilip Ratha. Development Finance via Diaspora Bonds Track Recordand Potential. — Migration and Development Conference at the World Bank, Washington D.C. May 23, 2007.

1_700
Остання хвиля української діаспори варта окремої уваги та вироблення системної стратегії співпраці з боку українських державних та громадських інституцій.

Мета мережі Global Ukraine – розвиток стратегії народної культурної та бізнес дипломатії за допомогою розбудови комунікаційної платформи з найактивнішими українськими експатами, лідерами нових пост-майданних рухів, які довели свою здатність до самоорганізації та налаштованість ефективно працювати для досягнення позитивних результатів шляхом застосування різних інструментів народної дипломатії. Ми їх називаємо Global Ukrainians, вони – готові до дії, здатні приймати швидкі рішення, проактивні, інклюзивні, патріотичні, вміють організувати процеси та людей, розуміють один одного з півслова.

67_700

Міжнародна організація Global Ukraine, яка була створена та зареєстрована у Києві на початку 2015р. почала активно розвивати та популяризувати необхіднiсть розвитку стратегії народної культурної та бізнес дипломатії через створення глобальної мережі народних дипломатів для просування інтересів України у світі.

Ідея створення такої мережі з’явилася ще під час Майдану, проте це питання набуло критичної важливості під час анексії Криму у березні 2014 – коли стало зрозуміло, що почалася масштабна гібридна війна проти України, і що це “на довго”.

Необхідність запуску сталих механізмів для донесення правди світові також зазначена в Програмі Просування Інтересів України у Світі, яка була розроблена у лютому – березні 2015р. цільовою командою Національної Ради Реформ при Адміністрації Президента України та передбачає “розвиток стратегії народної культурної та бізнес дипломатії через мережу Global Ukraine”.

А тому, за підтримки Київського офісу Міжнародного Фонду Відродження, 10 – 12 липня 2015 був організований І Форум Global Ukrainians, де зібралися молоді українські лідери експати для розробки стратегії розвитку народної дипломатії. Кілька десятків Global Ukrainians брейнштормили протягом трьох днів. Робота була продовжена в рамках робочих груп протягом 3 наступних місяців, а кінцеве бачення було публічно представлено та обговорено під час ІІ Форуму Global Ukrainians 31 жовтня який відбувся у КМБШ, за присутності представників профільних міністерств, i також різних експертних, бізнес та громадських організацій.

Зараз активісти мережі Global Ukraine фіналізують останню версію стратегії народної дипломатії, яка окреслить проектне поле мережі Global Ukrainians. Ми сподіваємося, що таким чином коло наших однодумців розшириться і зросте офіційна підтримка розвитку глобальної мережі народних дипломатів.

Перший спільний проект мережі – це проект Global Ukraine News, метою якого є створення інформаційно-аналітичного агентства глобального характеру, котре сприятиме поширенню об’єктивної поточної та аналітичної інформації про Україну, що позитивно впливатиме на сприйняття України в Європі та світі.

На цей момент нашою ціллю є запуск аналітичної складової проекту, яка полягає у написанні, публікації та поширенні матеріалів про Україну закордоном. Потенційною аудиторією проекту є політики, громадські лідери іноземних держав, журналісти, медіа компанії, аналітичні центри та дослідні інститути, суспільства іноземних держав.

Ключова відмінність нашого інформаційного проекту – розвиток мережі “народних журналістів”, які будуть ділитись думками щодо подій в Україні та світі з різних точок планети. Тому, якщо Ви проживаєте у Сіднеї або в Токіо, у Дубаї або в Сан-Франциско, у Йоганнесбурзі або в Брюсселі, в Києві, Берліні, Парижі або в Римі – Ви можете надіслати нам Ваші матеріали, які будуть поширенні через платформу Global Ukraine News.

Основними вимогами до матеріалів є новизна, цікавість, лаконічність, а також якісне та неординарне графічне оформлення. Статті з новинами не повинні перевищувати 750 слів, аналітичні статті –1500 слів. Інформаційні статті можуть стосуватися не лише подій, але і soft stories про людей, особливо тих, які проживають в зоні конфлікту чи переїхали в інші частини країни, про військовиків та їхні сім’ї.

Долучившись до нашого проекту Ви зможете зробити свій внесок у протидію російській пропаганді та поширювати свою точку зору на українські процеси у світі.

Віолета Москалу, PhD

Ініціатор та спів-засновник мережі

GlobalUkraine

Port-au-Prince, 13.12.2015

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.