11 пунктів Байдена

84

December 15, 2015 IAC Team
Автор – Кобринович Марта, аналітик Free Voice IAC
Віце-президент США Джо Байден під час свого візиту в Україну провів декілька зустрічей з високопосадовцями, що не могло не привернути до себе увагу громадськості.  Найбільший резонанс викликав його виступ перед депутатами Верховної Ради.
Ми виокремили 11 основних меседжів, які Байден виголосив з-за трибуни українського парламенту під час своєї промови.

 1. BbVBDMiUXoU-278x1024Майдан 1.0. не виправдав очікувань. Джо Байден відзначив, що очікування людей після Помаранчевої революції не справдились. Тодішні українські лідери не змогли виконати своїх обіцянок, а яскраве полум’я відродження України зотліло.
 2. Майдан 2.0 повинен спрацювати. Джо Байден заявив натомість, що Революція Гідності подарувала українцям другий шанс. Звертаючись до депутатів, він зазначив, що смерті людей на Майдані засвідчили їхній обов’язок перед державою і народом. Майдан став дійсністю, яка озвучила нові ідеї.
 3. Разом – сила. Віце-президент США наголосив, що будівництво демократичної держави –  це спільна справа і депутатів, і уряду, і президента.
 4. Загальне – вище, ніж індивідуальне. Джо Байден також підкреслив, наскільки важливою є спільна узгоджена діяльність для побудови країни. Як приклад він навів Сполучені Штати, де керівники держави, аби зберегти та розбудувати молоду державу, поставили загальні інтереси вище, ніж індивідуальні. За словами Байдена, українські урядовці стоять перед схожим завданням: вони повинні виконати свої обіцянки щодо побудови нової системи в країні після жертв на Майдані.
 5. Світ нас підтримує. Звісно, Джо Байден у своєму виступі не забув і про російську агресію на Донбасі. Він наголосив, що увесь світ спостерігає за Україною. Наш успіх у боротьбі з агресією та незаконною анексією Криму стане прикладом для всіх інших, доказом того, що агресор  не в змозі покласти край мріям народу.
 6. Допомога США. Байден також розповів про те, що США готові й надалі підтримувати Україну, зокрема співпрацювати у військовій сфері. Також він заявив, що Сполучені Штати готові надати фінансову допомогу Україні в розмірі 190 млн доларів для реалізації реформ.
 7. Боротьба з агресором. Віце-президент США заявив, що США ніколи не визнають анексію Криму. Кожна країна має право на суверенітет,  Росія ж порушила це право України. Санкції США та ЄС проти РФ діятимуть доти, доки вона буде діяти агресивно.
 8. Мир – поняття двостороннє. Не забув Байден і про Мінські угоди, наголосивши на тому, що кожна сторона конфлікту повинна сумлінно виконувати свою частину договору. Тільки в такому разі можна досягнути консенсусу.
 9. Реформи – це необхідність. Цілком передбачуваною стала теза Джо Байдена про необхідність реформ в Україні. Особливо нагальною, на його думку, є судова реформа, яка б очистила систему та дала змогу притягнути до відповідальності людей, які причетні до злочинів на Майдані. Також Байден підкреслив необхідність проведення децентралізації для кращого та ефективнішого управління.
 10. Вирізати пухлину корупції. Особливу увагу у своїй промові віце-президент США присвятив темі корупції в Україні. За його словами, в Україні  ця проблема постає особливо гостро. «Ви не знайдете жодної демократії у світі, де б так процвітала корупція», – зазначив віце-президент США. Передусім Байден обґрунтував це тим, що вона відбирає ресурси в народу.
 11. Не змарнувати можливість. Наприкінці свого виступу Джо Байден наголосив на тому, що після Майдану в України з’явилась унікальна можливість змінити країну. Він закликав народних обранців не змарнувати її.

Висновки. Джо Байден у своєму виступі у ВР озвучив те, про що всі знали, говорили, але так і не реалізували. Необхідність реформ, боротьба з корупцією та вирішення проблеми російської агресії – це нагальні потреби України, які цілком можливо втілити у життя. Залишається лише це зробити.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Серія скульптур «Дерево Життя»

Художня лялька

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.