Перше знайомство із Global Ukrainians. Амбіції і плани

93

Закордонні українці повинні стати потужним рушієм розвитку України, використовуючи досвід і власний вплив на місцях.
Про це у вівторок на прес-конференції у Києві повідомила співзасновник ініціативи української діаспори Global Ukraine Foundation Віолета Москалу, повідомляють «Новини діаспори» Укрінформу.
«Ми розуміємо, що поки МЗС, торгово-промислова палата та інші інституції будуть реформуватися, минатиме час, а часу немає. Один з ресурсів, який можна активізувати – це наші експати», – зауважила Віолета Москалу, додавши, що закордонні українці – це люди з вищою освітою, які знайомі із місцевою політикою держав, культурою, бізнесом та можливостями, які можна використати для просування ідеї успішної України.
Вона зауважила, що журналісти порталу voxukraine, який також є частиною ініціативи Global Ukrainians, з’ясували, що наразі по всьому світу проживає понад 300 тисяч високоосвічених українців.
«Ми налаштовані у найближчі два місяці запропонувати стратегію народної дипломатії, яка зможе підсилити роботу державних інституцій», – повідомила Москалу.
«Очікуємо, що через місяць проведемо форум Глобал Юкрейніанс, де ми зберемо тих іноземних українців, які прагнуть приймати активну участь в майбутньому України», – сказала засновниця ініціативи Global Ukraine.
Крім того, стало відомо, що українська ІТ-діаспора з ініціативи активістів Global Ukraine запустила масштабну програму моніторингу російської пропаганди в інтернеті. Проект має назву ОКО.
Зазначимо, що на прес-конференції зібралися представники української діаспори із Вашингтона (Микола Воробьов, Директор Центру Досліджень Східної Європи), Сан-Франциско (Нік Бiлогорський, Nova Ukraine – Maidan San-Francisco), Бостона (Надія Кравець, науковий дослідник Гарвардського університету), Лондона (Віктор Філіппенко, Голова Виконавчої ради, G20 Foundation) та Парижа (Віолета Москалу) з метою публічного обговорення пріоритетних завдань ініціативи Global Ukraine Foundation.

Вам також може сподобатися

Leave A Reply